Sport.pl

Pływanie. ME na krótkim basenie w Holandii

14. w historii pływackie Mistrzostwa Europy na krótkim basenie odbędą się nie jak wcześniej zapowiadano w Szczecinie, ale w Eindhoven na basenie imienia Pietera van den Hoogenbanda...Nie znaczy to jednak, że Szczecin stracił prawo do organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Holenderskie zawody odbędą się bowiem jeszcze w tym roku, między 25 a 28 listopada.
Zawody będą z pewnością potraktowane jako swoista rozgrzewka przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się miesiąc później w Dubaju.

Najprawdopodobniej na zawodach nie wystartują największe gwiazdy europejskiego pływania, przygotowując formę na grudniową rywalizację w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy, o których informacja pojawiła się dzisiaj na swimnews.com, wstępnie miały się w tym roku w ogóle nie odbywać. W związku z konfliktem w cyklu przygotowawczym do Mistrzostw Świata, najprawdopodobniej będą to rywalizacje narodowych kadr B.

Mistrzostwa Europy na krótkim basenie to zawody organizowane nieregularnie od 1991 roku. Do 1996 roku były to zawody obejmujące jedynie dystanse sprinterskie, od 1996 w ramach zawodów rozgrywane są wszystkie konkurencje pływackie.

Więcej informacji o pływaniu na Plywacy.com »