Sport.pl

Rosyjski paraolimpijczyk cudownie ozdrowiał w czasie wakacji

Wiaczesław Lenski, rosyjski paraolimpijczyk, podczas zawodów jeździł na wózku inwalidzkim, a na urlopie normalnie chodził. Zawodnik odpowiedział na krytykę internautów
Wiaczesław Lenski, rosyjski niepełnosprawny pływak, był bohaterem alternatywnych igrzysk paraolimpijskich. Zorganizowało je pod Moskwą państwo, po tym, jak cała rosyjska reprezentacja została wykluczona ze startu w Rio de Janeiro za ukrywanie dopingu na masową skalę. Mieszkający w Samarze Lenski był gwiazdą zawodów pływackich w kategorii sportowców z niepełnosprawnością nóg. Siedząc na wózku inwalidzkim, sfotografował się nawet z ministrem sportu Witalijem Mutką. Jako zwycięzcy przysługuje mu nagroda w wysokości 4 mln rubli, czyli ok. 56 tys. euro.

Internauci wyśledzili jednak, że 24-letni bohater, który w tym roku wypełnił normy na mistrza sportu międzynarodowej klasy (takie tytuły wciąż są w Rosji przyznawane) wypoczywał po igrzyskach na Krymie. Jeździł samochodem, stał na własnych nogach. W komentarzach ludzie szydzili, że cudownie ozdrowiał po wspólnych zdjęciach z ministrem Mutką.

Lenski tłumaczy, że cudowne ozdrowienie to nic nadzwyczajnego. - Pokonanie nawet małego dystansu o własnych siłach to dla mnie wielki wysiłek, dlatego używam wózka inwalidzkiego. To nie znaczy, że nie jestem stanie stanąć na chwilę na nogach, żeby pozować do zdjęcia - mówi.Więcej o:
Komentarze (70)
Rosyjski paraolimpijczyk cudownie ozdrowiał w czasie wakacji
Zaloguj się
 • window_licker

  Oceniono 17 razy 13

  paraRosja, paraMocarstwo... z nimi jest coś nie tak a najgorsze, że tym swym syfem chcą na siłę infekować wszystkich dookoła...

 • junge70

  Oceniono 11 razy 9

  Matuszka Rosija ma podobnie z tym, ze ona lezy a udaje, ze stoi.

 • dupajasi0

  Oceniono 10 razy 6

  Tak w zasadzie to każdy Rosjanin może spokojnie brać udział w paraolimpiadzie. I nie z powodu tego, że nie może chodzić. ;-)

 • pawkoil

  Oceniono 12 razy 6

  to mieli być zawodnicy na paraolimpiadę w Rio!!!! BADTDZO DOBRZE że ich wyjebali!!! Powinno ich wypie...ć dożywotnie!!

 • gustdelf5

  Oceniono 4 razy 4

  Wiecie, że Krzysztof Cegielski, który doznał w Szwecji uszkodzenia rdzenia kręgowego, potrafi przejść kilka kroków samodzielnie? Mimo to niepełnosprawna osoba walcząca przez wiele lat o powrót do zdrowia, podobnie może być w tym przypadku, nagonka na tego człowieka może być krzywdząca.

 • cehaem

  Oceniono 4 razy 4

  Ktos widzial, ze chodzi i jak chodzi? Nie. Ale wiecie lepiej. NIe wiecie natomiast, w jaki sposob paraolimpicy przechodza kwalifikacje i komisje lekarskie. Ale to nie przeszkadza wylewac swoje gorzkie zale.

  Tu nikt niczego nie "wysledzil". Profil Lenskiego na VK jest ogolnie dostepny i niczego nie ukrywa. Lenski startuje w zawodach dla uposledzonych fizycznie i ogolnie wiadomo, ze poza staniem w miejscu i powolnym przyjesciem kilku metrow chodzic nie umie.

  Niestety, zawisc i rusofobia ponownie wziely gore nad rozsadkiem i czlowieczenstwem. I jak zwykle prym wiedzie ah taka nasza kulturalna Wyborcza. No, ale to"tylko" Rusek.

 • onuce-precz

  Oceniono 10 razy 4

  onucowe parszywce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX