Dwa złota 15-letniego Oliwera Grzywacza na mistrzostwach Polski

Zawodnik klubu MZOS Płock medale zdobył na dystansie 50 i 100 metrów stylem klasycznym.

Pierwszego dnia zawodów Oliwer Grzywacz wystąpił w finale 50 metrów klasykiem. Faworytem był Jakub Sobiecki (G-8 Bielany Warszawa), który już w eliminacjach uzyskał zdecydowanie najlepszych czas (30.03). W finale popłynął na rekord Polski juniorów, uzyskując czas 29.79. Drugi - z czasem 31.33 - był płocczanin. Ale jak się okazało rekord Polski nie został uznany, bo Sobiecki został zdyskwalifikowany za przedwczesny start.

Na dystansie o połowę dłuższym Oliwer Grzywacz znów był najlepszy. Ale tym razem medal zawdzięcza tylko sobie. - Udowodnił, że złoto wywalczone na 50 metrów nie było przypadkowe - podkreśla trener młodego pływaka Jurij Szyczkow. Grzywacz wygrał z czasem 1:06.89, drugiego na mecie Sobieckiego wyprzedził o prawie sekundę.

W tym samym czasie co w Lublinie, odbywały się mistrzostwa Polski juniorów 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Byli tam zawodnicy z dwóch płockich klubów: MZOS i SWIM. Świetny wynik uzyskała Anna Solak (SWIM), która przywiozła dwa krążki: srebrny wywalczony na 100 metrów st. motylkowym i brązowy na dystansie o połowę krótszym.

Warto też odnotować start Macieja Guziora (MZOS Płock). Nie zdobył medalu, ale ustanowił bardzo dobre rekordy życiowe. Czterokrotnie popłynął w finałach A na dystansach: 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym.