MŚ w pływaniu. Paweł Korzeniowski ze srebrnym medalem!

Paweł Korzeniowski z czasem 1.59.01 zdobył srebrny medal w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym podczas pływackich mistrzostw świata w Barcelonie. Złoto zdobył zawodnik RPA Chad Le Clos.
W swoim biegu półfinałowym Korzeniowski był najszybszy i do walki o medale przystąpił z trzecim czasem.

Po pierwszych metrach finału Polak był na prowadzeniu, potem dał się dogonić, ale długo utrzymywał trzecią pozycję. Na trzeciej długości przyspieszył i znów był pierwszy. Ostatnia długość to popis Le Clos, który zdołał wyprzedzić Korzeniowskiego. Trzecie miejsce zajął Chińczyk Wu Peng.

Do tej pory Polak miał na koncie dwa medale mistrzostw świata. W 2005 roku na tym samym dystansie zdobył złoto w Montrealu, a cztery lata później, W Rzymie, sięgnął po srebro.

Mistrzostwa potrwają do 4 sierpnia. Eliminacje pokazuje na żywo Eurosport (od godz. 10), podobnie jak sesje finałowe (od 18).