Sport.pl

Londyn 2012. Mistrz olimpijski rzuca pływanie, aby nie martwić się o utrzymanie

PAP, jp
15.09.2012 09:26
A A A
Francuzi startowali w składzie: Fabien Gilot, Clement Lefert, Amaury Leveaux i Yannick Agnel

Francuzi startowali w składzie: Fabien Gilot, Clement Lefert, Amaury Leveaux i Yannick Agnel (Fot. JORGE SILVA REUTERS)

Mistrz olimpijski w sztafecie 4x100 w st. dowolnym oraz srebrny medalista na dystansie 4x200 tą samą techniką Clement Lefert ogłosił zakończenie sportowej kariery. Decyzję 24-letni Francuz tłumaczy obawami, że nie zdoła się utrzymać z zawodowego pływania.
- Mój wybór nie jest efektem impulsu. Myślałem o tym już od jakiegoś czasu, ponieważ martwię się o przyszłość. Dlatego też postanowiłem skoncentrować się w pełni na studiach - powiedział Lefert. Jak przyznał, obawia się, że nie będzie mu łatwo zapomnieć o pływaniu.

24-letni zawodnik, który zamierza kontynuować edukację na renomowanej biznesowej uczelni EDHEC, zaznaczył, że jego decyzja byłaby inna, gdyby nie brak umów sponsorskich.

- Nie jestem w takiej sytuacji jak Camille Lacourt, Yannick Agnel czy Laure Manaudou - podkreślił, nawiązując do lukratywnych kontraktów reklamowych, które wspomniani francuscy pływacy podpisali po osiągnięciu sukcesów na arenie międzynarodowej.

Według doniesień francuskiej prasy, Manaudou, zdobywczyni trzech olimpijskich krążków w Atenach (złoto - 400 m st. dowolny, srebro - 800 m st. dowolnym i brąz - 100 m st. grzbietowym), co roku otrzymuje tytułem umów ze sponsorami 1,5 mln euro.

W ME na otwartym akwenie Harłos 9. »


Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane