Sport.pl

Pływanie. Kadra na mistrzostwa Europy bez Jędrzejczak, Czerniaka i Sawrymowicza

Polski Związek Pływacki zatwierdził kadrę na mistrzostwa Europy, które odbędą w Antwerpii od 21 do 27 maja. Do Belgii nie pojadą m.in. Otylia Jędrzejczak, Konrad Czerniak i Mateusz Sawrymowicz. Liderami 20-osobowej drużyny będą Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki.
Podstawą kwalifikacji na mistrzostwa Europy było uzyskanie wyniku na poziomie finałów z poprzednich mistrzostw. Do reprezentacji włączono także finalistów grudniowych mistrzostw Europy seniorów na basenie 25-metrowym w Szczecinie oraz medalistów mistrzostw świata i Europy juniorów.

Jędrzejczak, Czerniak i Sawrymowicz nie znaleźli się w ekipie na zawody z własnego wyboru. Od 12 do 15 maja wszyscy najlepsi polscy pływacy wystartują w mistrzostwach kraju w Olsztynie. Ta impreza będzie stanowiła kwalifikację do igrzysk olimpijskich w Londynie.Reprezentacja Polski na ME:

Anna Dowgiert, Katarzyna Górniak, Donata Kilijańska, Klaudia Naziębło, Karolina Szczepaniak, Ewa Ścieszko, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk, Radosław Bor, Filip Bujoczek, Jakub Jasiński, Radosław Kawęcki, Paweł Korzeniowski, Sławomir Kuczko, Michał Poprawa, Michał Szuba, Dawid Szulich, Paweł Werner, Łukasz Wójt, Mateusz Wysoczyński

Londyn 2012: 20 tysięcy biletów sprzedano na... pływanie synchroniczne »


Więcej o: