ME w pływaniu. Konrad Czerniak ze złotem i rekordem

Konrad Czerniak zdobył złoty medal na 50 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw Europy w Szczecinie na krótkim basenie. Polak z czasem 20:88 pobił także rekord Polski na tym dystansie.

Profil Sport.pl na Facebooku - 32 tysiące fanów. Plus jeden?

Za Polakiem znaleźli się Rosjanin Siergiej Fiesikow (20,95) i Włoch Marco Orsi (21,01).

- Udało się rozłożyć tak siły, żeby zostawić wszystko na finał. Ciężko uwierzyć, że zszedłem poniżej 21 sekund. Uf, dobre rozpoczęcie zawodów - powiedział TVP Sport Konrad Czerniak.

Podopieczny Bartosza Kizierowskiego, dwukrotnego złotego medalisty na tym dystansie, po raz drugi w czwartek ustanowił rekord Polski. Czerniak nie ma chwili wytchnienia - był to jego czwarty start tego dnia, a niespełna kwadrans później wziął udział w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym. Polska zajęła siódme miejsce.

To pierwszy złoty medal Czerniaka w seniorskiej karierze. W tym roku zdobył srebro w mistrzostwach świata w Szanghaju na 100 m stylem motylkowym oraz brąz mistrzostw Europy, rok wcześniej na tym samym dystansie był trzecim pływakiem Starego Kontynentu.

Czerniak przed czterema laty na tym samym dystansie był mistrzem Europy juniorów. Polak uzyskał wtedy czas 24:54, w czwartek był o prawie cztery sekundy szybszy.

Zobacz jeden z najbardziej fotogenicznych sportów. GALERIA "