Pływanie. 16-letnia Missy Franklin pobiła rekord świata. Polacy bez sukcesów

6-letnia Amerykańska gwiazda pływania, Melissa Franklin, podczas zawodów pucharu świata w Berlinie pobiła rekord świata na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym.
Młodziutkiej zawodnicze do pokonania magicznej bariery dwóch minut zabrakło czterech setnych sekundy.Od dzisiaj najlepszy wynik wszech czasów w rywalizacji kobiet na dystansie 200m stylem grzbietowym wynosi 2:00,03 i jest o 0,15 sekundy lepszy od osiągniętego w 2009 roku na tym samym basenie wyniku Japonki Shiho Sakai.

Polacy bez sukcesów

Trójce reprezentantów Polski startujących w sobotnich finałach rozgrywanych w Berlinie zawodów pucharu świata, nie udało się sięgnąć po premie finansowe zagwarantowane dla zdobywców miejsc medalowych. Otylia Jędrzejczak w finałowym wyścigu pań na 100m stylem motylkowym popłynęła gorzej niż w porannych eliminacjach i ostatecznie została sklasyfikowana na szóstym miejscu (59,04, rano 58,62). Wygrała Terese Alshammar w czasie 55,62. Bliżej podium znalazł się Radek Kawęcki, który poprawił swój rezultat z eliminacji o 0,72 sekundy i ostatecznie zajął czwarte miejsce na 100m stylem grzbietowym, z rezultatem 52,40. Pierwsze miejsce zajął Aschwin Wildeboer z Hiszpanii (50,23) Również na czwartym miejscu zakończył swoją rywalizację na 200m stylem motylkowym Paweł Korzeniowski (1:54,24). Wygrał Chad Le Clos (1:50,15).Trenujący w Niemczech Łukasz Wójt zajął szóste miejsce w wyścigu na 400m stylem zmiennym. z rezultatem: 4:12,85.

Specjalny serwis o pływaniu? Sprawdź Pływacy.com »