Ekstraklasa. Śląsk Wrocław rozgromił Arkę Gdynia

W niezwykle ważnym meczu dla układu grupy spadkowej Śląsk Wrocław pokonał Arkę Gdynia aż 4-1!

Przed tym meczem gospodarze zajmowali 14., a goście 15. miejsce. Arka objęła prowadzenie w 15. minucie po golu Dawida Sołdeckiego - strzelił go głową po dośrodkowaniu z... autu, lobując źle ustawionego Mariusza Pawełka.

Arka przeważała, ale siedem minut przesądziło o losach spotkania. W 34. minucie w zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Mariusz Pawelec, a już kilkanaście sekund później Robert Pich strzelił gola na 2-1. Jeszcze przed przerwą, bo w 41. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Kamil Biliński.

Gdynianie ruszyli do ataku na początku drugiej połowy, ale w 60. minucie Śląsk zadał decydujący cios - po asyście znakomicie grającego w tym spotkaniu Ryoty Morioki do bramki trafił Mario Engels ustalając wynik spotkania.

Dzięki zwycięstwu Śląsk awansował na 12. miejsce w tabeli, ma 23 pkt. Arka pozostała na 15., spadkowym miejscu, z 20 pkt - Górnik Łęczna ma o 1 pkt więcej, a Piast o 2 pkt. Ostatni jest Ruch Chorzów z 17 pkt.