Kacper Przybyłko z kolejnym golem w MLS! Polak dogonił Wayne'a Rooneya!

Kacper Przybyłko strzelił kolejnego gola w tym sezonie Major League Soccer. Polak wpisał się na listę strzelców w meczu z Dynamo Houston, wygranym przez jego Philadelphię Union 2:1.

Była 18. minuta spotkania 25. kolejki MLS. Haris Medunjanin zagrał w pole karne do Kacpra Przybyłko, a ten mocnym strzałem po ziemi pokonał Joe Willisa. Polski napastnik kolejny raz w tym sezonie rozegrał pełne 90 minut, a jego zespół zaliczył dziewiątą wygraną, pokonując na własnym boisk Dynamo Houston 2:1 (drugiego gola strzelił Jack Elliott, a bramkę dla gości zdobył Christian Ramirez).

Kacper Przybyłko dogonił Wayne'a Rooneya

Przybyłko to w tym sezonie jeden z najlepszych zawodników zespołu z Filadelfii. Bramka zdobyta w meczu rozgrywanym z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu, była jego 11. w obecnych rozgrywkach. W klasyfikacji najlepszych strzelców amerykańskiej Major League Soccer były młodzieżowy reprezentant Polski zajmuje już 5. miejsce. Dzięki ostatniemu trafieniu dogonił on m.in. Wayne'a Rooneya, który w 23 występach zebrał tyle samo goli.

Przed byłym młodzieżowym reprezentantem Polski pozostaje jednak jeszcze czterech zawodników. Diego Rossi z Los Angeles FC (13 bramek), Zlatan Ibrahimović z Los Angeles Galaxy (16), Josef Martinez z Atlanty United (20) oraz lider klasyfikacji, Carlos Vela z Los Angeles FC (23).

26-latek, który posiada także niemieckie obywatelstwo (urodził się w Bielefeld), do zespołu z Filadelfii trafił we wrześniu ubiegłego roku. Wcześniej grał m.in. w 1. FC Kaiserslautern, FC Koeln czy Greuther Furth.