Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski stracił na wartości. Ogromna kwota

Robert Lewandowski stracił aż 20 mln euro na wartości w ciągu 2018 roku - wynika z zestawienia portalu Transfermarkt.de.

Lewandowski znajduje się ostatnio w bardzo dobrej formie, ale 2018 roku nie może zaliczyć do w pełni udanych. Przegrał z Bayernem rywalizację o triumf w Lidze Mistrzów, zaprezentował się też słabo na mistrzostwach świata. W dodatku skończył już 30 lat, co także poskutkowało spadkiem wartości na rynku - z 90 mln euro na 70 mln.

Ostatni raz jego wycena wynosiła tyle w lutym 2016 roku. Nie tylko Polak stracił na wartości. Jego klubowi koledzy także. Mats Hummels wyceniany jest teraz na 40 milionów euro (spadek o 15 mln), czyli tyle samo, co Thomas Mueller (spadek o 10).

Robert Lewandowski był warty aż 90 mln euro

W lipcu 2014 roku, gdy Lewandowski przechodził z Borussii Dortmund do Bayernu, był wart 50 mln euro. Transfermarkt.de najwyżej cenił jego umiejętności w kwietniu ubiegłego roku, gdy Polak był warty aż 90 mln euro. Duże spadki zanotowali także piłkarze z innych topowych lig. Sergio Ramos (30 mln euro, spadek o 20), Leo Messi (160 mln euro, spadek o 20) czy Alexis Sanchez (45 mln euro, spadek o 25).

Robert Lewandowski zmorą i błogosławieństwem Bayernu. Do jednej roli się nie nadaje, "jest trochę samolubny"

Wartość Lewandowskiego spada, ale wciąż jest on jednym z liderów Bayernu. Do roli kapitana mistrzów Niemiec, zdaniem ekspertów, się jednak nie nadaje. - Nie wydaje mi się, żeby się do tego nadawał. To typowy napastnik, trochę samolubny. Dla niego pierwszą rzeczą, jaką widzi, jest cel, a drugą partnerzy na boisku - przyznał niedawno Christian Falk.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: