Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Wilczek z kolejnym golem w Danii

Kamil Wilczek zdobył kolejną bramkę w lidze duńskiej. Tym razem ofiarą polskiego napastnika było FC Kopenhaga.

Kamil Wilczek nie został powołany przez Adama Nawałkę na marcowe zgrupowanie kadry. Od mistrzostw Europy w 2016 roku były król strzelców Lotto Ekstraklasy był regularnie powoływany do reprezentacji Polski. Tym razem jednak selekcjoner uznał, że Wilczek nie zasługuje na miejsce kadrze narodowej.

To podziałało bardzo motywująco dla polskiego napastnika, ponieważ zagrał kolejny mecz, w którym zdobył bramkę. Tym razem Wilczek strzelił w pojedynku przeciwko FC Kopenhadze (2:1) pokonując w 76. minucie Stephana Andersena. Tym samym Polak doprowadził w pojedynku derbowym do remisu. Na kilka chwil przed końcem regulaminowego czasu gry były napastnik Piasta Gliwice opuścił boisko, a tuż przed końcowym gwizdkiem Broendby zdobyło bramkę dającą zwycięstwo w pojedynku z FC Kopenhagą.

To trzeci mecz z rzędu, w którym Wilczek wpisał się na listę strzelców. Wcześniej tej sztuki dokonał w pojedynkach z Aalborgiem oraz AC Horsens. Rok 2018 jest udany dla reprezentanta Polski. Po przerwie zimowej zagrał w dwunastu spotkaniach i zdobył 7 bramek.

Podsumowując cały sezon Polak zagrał w 30 spotkaniach Broendby (1647 minut na boisku). Zdobył 10 bramek i zaliczył dwie asysty.

Więcej o:
Komentarze (13)
Kamil Wilczek z kolejnym golem w Danii
Zaloguj się
 • matadore1

  Oceniono 3 razy 1

  Michał Szumański na selekcjonera - co za gość, jaka wiedza, jaki nos. Nawałka precz! Szumański na selekcjonera!!!

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 1 raz 1

  "To podziałało bardzo motywująco dla polskiego napastnika, ponieważ zagrał kolejny mecz, w którym zdobył bramkę." Podziałało NA niego, a nie "dla" niego. Kiedy tu zaczną pisać ludzie umiejący posługiwać się językiem polskim?

 • rumun106

  Oceniono 2 razy 0

  Dunskie kluby są o niebo lepsze od polskich. FC Kopenhaga średnio co dwa lata gra w LM.

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 1 raz -1

  To samo było z Warzychą - w Grecji ma pomnik i gigantyczną liczbę bramek - w kadrze nic - nie było to jego styl i nie potrafił się dostosować do stylu kadry i tyle.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 3 razy -1

  Nawałek go nie powoła tak jak Mierzejewskiego bo ma inną 'koncepcję'. Z biegającym do 'żabki' pijaczkiem peszko i siedzącym na ławie futrzakiem 'krychą'!

 • lth

  Oceniono 2 razy -2

  lol co wy piszecie ? po co nawałka ma go powolac ? zeby na lawce posiedzial ? moze u innego trenera ale u obecnego to chocby strzelil 30 bramek w lidze hiszpanskiej wilczek edzie rezerwowym a powolania beda tylko po to zeby zamknac usta krytykom. najdziewnejsze jest to ze taki mączynski w kadrze zagral 1 dobry mecz a gra w kazdym... taki wilczek byl na kadrze strzelam 8 razy a zagral raz ogon...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX