Lewandowski uczcił jubileusz golami! Bayern pewnie wygrał z Mainz

Po ostatnim blamażu w Bundeslidze Bayern Monachium znów nie dał rywalowi szans. Tym razem pewnie, 4:0 ograł FSV Mainz. Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski. Polak na Allianz Arena obchodził miły jubileusz.

To był 100 występ Lewandowskiego w Bundeslidze w barwach Bayernu. Polak wiedział jak uczcić to święto. Zakończył mecz z dwoma golami. Golami bardzo ładnymi. W 50. minucie zamknął składną akcję gospodarzy. Dostał podanie na 10  metr od Thomasa Muellera, dostawił nogę i mocno uderzył piłkę tuż przy słupku.

100. mecz i 82. gol

Potem w 77. minucie szybko naszedł na piłkę dograną przez Joshue Kimmicha. Z 8 metrów uderzył głową precyzyjnie i również tuż przy słupku. To był jego 5. gol w sezonie, który zapewnił mu prowadzenie w klasyfikacji króla strzelców. Jednocześnie 82. bramka w 100. spotkaniu dla Monachijczyków. To tego wszystkiego Lewy ma jeszcze 19 asyst. Statystyki godne podziwu. Dla porównania za czasów gry w BVB i 131 meczach jego licznik ligowych bramek zatrzymał się na 74.

Bayern wraca do czołówki

Bayern po ostatniej ligowej porażce z Hoffenheim, odniósł zatem zwycięstwo, które przywróciło mu miejsce na ligowym podium. Od pierwszych minut spotkania z Mainz było widać determinację, agresję, która szybko przełożyła się na gole. Przed własną publicznością znakomicie zaprezentował się też Arjen Robben, który zdobył bramkę jeszcze w pierwszej połowie (w 23 minucie). W 11. trafił za to Thomas Mueller. To pozwoliło gospodarzom grać na większym spokoju.