Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

BBC wyróżniło jednego piłkarza Legii. "Poderwał Legię do gry. Siał spustoszenie"

BBC w relacji po meczu Legii z Rangersami (0:0) zwraca uwagę, że spotkanie było wyrównanie, ale jednak to polski zespół stworzył więcej sytuacji. Głównie dzięki dobrze grającemu Luquinhasowi.

Sprawdź, co o spotkaniu z Rangersami mówił Igor Lewczuk:

Zdaniem brytyjskiego nadawcy Brazylijczyk wykorzystał przede wszystkim bardzo odważną grę Jamesa Taverniera, który mimo że jest prawym obrońcą, to lepiej czuje się, gdy może atakować. I w meczu z Legią, przede wszystkim w pierwszej połowie, robił to bardzo często, przez co narażał zespół na niebezpieczeństwo, gdy przydarzyła im się strata. Luquinhas miał po lewej stronie sporo miejsca. - Siał spustoszenie dzięki szybkości i dobrej technice - napisało BBC w pomeczowej relacji. 

BBC: Rangersi mogą być zadowoleni

Poza tym Brytyjczycy zwrócili uwagę, że o ile w pierwszej połowie na boisku dominowali piłkarze Stevena Gerrarda, tak w drugiej do głosu doszła Legia. I kilka razy na tyle poważnie zagroziła Rangersom, że musiał ich ratować Allan McGregor. - Reagował mądrze, odpowiednio się ustawiał - ocenia BBC. Polaków chwali za dobrą grę w obronie, a sam mecz ocenia jako ciekawy i dobry do oglądania, pomimo braku goli. Zdaniem BBC taki wynik w lepszej sytuacji stawia Rangersów, "którzy mogą być naprawdę zadowoleni", bo w tym sezonie wygrali wszystkie mecze na swoim stadionie. 

Inne brytyjskie media piszą o tym spotkaniu w podobnym tonie. - Oglądaliśmy dobry mecz, w którym nie padły żadne bramki. Legia była nieznacznie lepsza, ale Rangersi mieli swoje momenty. Nie udało im się jednak uciszyć polskich kibiców. Wicemistrz Polski okazał się groźniejszym rywalem od Midtjylland, choć wcześniej przewidywano zupełnie inaczej - przypomina "The Herald".

Mecz rewanżowy odbędzie się na słynnym Ibrox w czwartek o godz. 20.45.

Więcej o:
Komentarze (24)
BBC wyróżniło jednego piłkarza Legii. "Poderwał Legię do gry. Siał spustoszenie"
Zaloguj się
 • dr_dundersztyc

  Oceniono 6 razy 4

  Czemu nie gra Carlitos. Zamiast niego drewno Kulenowicz. Od czasu drewnianej pacynki Grzesia polska piłka nie widziała takiego drewniaka.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 10 razy 4

  A nie docenili starań zdolnego inaczej Kulenovica? Ojoj.

  U Vuko to pewnie i Messi by sobie przy Kulenovicu nie pograł. Bo 1. nie jest z Chorwacji i nazwisko mu się nie kończy na -vic, 2. nie stara się tak w obronie, 3. nie pracuje tak zażarcie na treningu jak to nieporadne i nieudaczne chłopie.

 • norge

  Oceniono 9 razy 3

  Szkoda tylko, że gramy w 10 bez napastnika, bo Kulenowicz, to jakby nikogo nie było. Upór Vuko jest idiotyczny!

 • Henryk Kwiatkowski

  Oceniono 1 raz 1

  Im dłużej trenerem będzie Vuko, tym więcej będzie grało jugoli, nie zależnie od formy.

 • gunston

  Oceniono 3 razy 1

  Szkoci pisali o słabej lewej stronie Rangers FC ale to z przeciwnej strony Legia była groźniejsza. Leguinhas to bardzo dobry transfer Legii, brakowało kogoś z dobrą techniką od czasu odejścia Guilherme.

 • qudaq

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo dziwne. Czyżby wyciągali samodzielne wnioski, a nie korzystali, jak ich koledzy zajmujący się polityką, z niezależnych gotowcow? Jak mogą chwalić coś w polsce, nawet jeśli to z antypodów? Niesamowite!!!

 • wolverine_14

  Oceniono 4 razy 0

  Grał nieźle, ale jak to on: nie wykorzystał sytuacji, które miał, asysty nie miał także.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX