Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sędzia zdyskwalifikowany na pięć lat za brak spalonego

Sędzia liniowy Samuel Kakembo popełnił błąd w meczu ligi Ugandy pomiędzy FC Kampala a Vipers SC Wakiso (1:1). Arbiter nie zauważył spalonego, dzięki czemu goście wyrównali w końcówce spotkania. Federacja ugandyjska postanowiła ukarać Kakembo pięcioletnią dyskwalifikacją.

Bramka dla Vipers SC Wikso padła w samej końcówce meczu. Nie powinna być uznana, gdyż strzelec gola w momencie oddawania strzału znajdował się na pozycji spalonej. Sędziowie nie wychwycili ofsajdu w tej sytuacji i uznali nieprawidłowe trafienie.

VAR szybciej w Lidze Mistrzów? Być może jeszcze w tym sezonie!

Federacja z Ugandy zareagowała wyjątkowo mocno. Sędzia główny tego spotkania Ronald Kirangwa został zdyskwalifikowany na trzy lata, a liniowy na pięć lat. Ukarano nawet drugą asystentkę Lydię Wanyamę Nantabo – na 60 dni zawieszenia – mimo, że nie popełniła ona błędu w tamtej sytuacji.

Michel Platini krytykuje wideopowtórki. "VAR zabija futbol"

Niewykluczone, że na sędziów nałożona zostanie jeszcze dodatkowa kara, gdyż władze związku piłkarskiego z Ugandy zamierzają wszcząć śledztwo w sprawie tego meczu.

Oryginalny VAR w Pucharze Peru. Sędzia poradził sobie dzięki... aparatowi

Więcej o:
Komentarze (16)
Sędzia z Ugandy nie zauważył spalonego. Federacja zdyskwalifikowała go na pięć lat
Zaloguj się
 • byann

  Oceniono 3 razy 1

  Ma pewną karierę w LM. Zarobi miliony.
  Mógłby sędziować w meczach Barcelony lub Realu.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 0

  "Niewykluczone, że na sędziów nałożona zostanie jeszcze dodatkowa kara, gdyż władze związku piłkarskiego z Ugandy zamierzają wszcząć śledztwo w sprawie tego meczu."
  Rzucą sędziego lwom czy ludożercom?

 • byann

  0

  Wiktora Kassai to pewnie by rozstrzelali.

 • byann

  0

  Może grała jakaś ugandyjska Barcelona albo Real.

 • Piotr Szymański

  Oceniono 4 razy 0

  "Bramka (...) nie powinna być uznana, gdyż strzelec gola w momencie oddawania strzału znajdował się na pozycji spalonej. Sędziowie nie wychwycili ofsajdu w tej sytuacji i uznali nieprawidłowe trafienie."
  Czy tam są inne przepisy gry? Przecież spalony jest wtedy, gdy zawodnik przeciwnej drużyny jest za ostatnim obrońcą w momencie kierowanego do niego podania, które przecina ostatniego obrońcę, a nie w momencie oddawania strzału.

 • sob_mar

  Oceniono 2 razy 0

  Chora kara, o ile nie udowodnią im, że celowo uznali tę bramkę, bo ktoś im za to zapłacił.

 • jerzyr77

  0

  Brawo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX