Wayne Rooney przypomniał o sobie kibicom. Niesamowita akcja angielskiego napastnika w MLS [wideo]

Wayne Rooney został bohaterem D.C. United w spotkaniu z Orlando City (3:2). W ostatniej minucie spotkania angielski napastnik popisał się świetnym powrotem, odbiorem piłki i znakomitą asystą.

Była 96. minuta spotkania, a do końca meczu pozostawało zaledwie kilkanaście sekund. D.C. United, znajdujące się na końcu tabeli Major League Soccer, remisowało na własnym boisku 2:2 z Orlando City. Jedną z ostatnich akcji meczu konstruowała drużyna gości.

W pewnym momencie na własną błyskawicznie wrócił się Wayne Rooney, który na boisku przebywał od początku meczu. Były napastnik Manchesteru United odebrał piłkę zawodnikowi wyprowadzającemu kontratak na pustą bramkę gospodarzy (bramkarz DC znalazł się w polu karnym przy rzucie rożnym), a później popędził w kierunku bramki przeciwników. Tuż po wbiegnięciu na połowę zespołu trenera Jamesa O'Connora, a następnie posłał znakomite podanie w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Luciano Acosta, który zapewnił zwycięstwo D.C. United.

Rooney trafił do amerykańskiego zespołu w lipcu bieżącego roku. Wcześniej był piłkarzem Evertonu i Manchesteru United, w którego barwach grał przez 13 lat.