Dwa gole Jakuba Świerczoka. Polak dał mistrzostwo Łudogorcowi Razgrad?

Jakub Świerczok strzelił dwa gole, a jego Łudogorec Razgrad pokonał 3:2 CSKA Sofia w meczu na szczycie bułgarskiej ekstraklasy.

Przed 28. serią gier Łudogorec Razgrad miał na koncie 69 punktów i o trzy "oczka" wyprzedzał CSKA, z którym mierzył się u siebie w piątkowe popołudnie.

To spotkanie lepiej zaczęło się dla gości, którzy do przerwy prowadzili 1:0 po golu Kiriła Despodowa. Świerczok na boisku pojawił się w 46. minucie, kiedy zmienił Holendra Jody'ego Lukokiego. Już pięć minut po wejściu na murawę Polak wpisał się na listę strzelców doprowadzając do wyrównania.

W 71. minucie CSKA ponownie objęło prowadzenie dzięki bramce Rubena Pinto. Łudogorec wygraną zawdzięcza szalonej końcówce. W 84. minucie gola na 2:2 strzelił Claudiu Keseru. Cztery minuty później drugą bramkę zdobył Świerczok, a gospodarze wygrali 3:2 i odskoczyli drugiej drużynie w tabeli na sześć punktów.

Do końca sezonu zostało osiem kolejek. Walka o mistrzostwo trwa.

W tym spotkaniu zagrał też drugi z Polaków - Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - który w 18. minucie zmienił reprezentanta Madagaskaru - Aniceta.