Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal na trybunach w meczu PSG. Sędzia musiał przerwać spotkanie

Spotkanie FC Metz z PSG, w którym w Ligue 1 zadebiutował Marcin Bułka, zostało przerwane, bo kibice z Paryża wywiesili transparent, który sędzia uznał za homofobiczny. To kolejna odsłona wojny podjazdowej między kibicami a władzami ligi francuskiej.

Nowy sezon FC Barcelony. Czy będzie faworytem w La Liga?

Była 21. minuta spotkania. Na trybunie zajmowanej przez fanów PSG pojawił się taki oto transparent kierowany do zarządzających francuskimi rozgrywkami (LFP). “LFP, pozwól mi śpiewać ci. I powiedzieć, żebyś się pie*****ła. Nie będziemy w telewizji, bo nasze słowa nie są zbyt radosne".

Co tu jest homofobicznego? Ostatnie słowo, czyli “gais”, może oznaczać "radosne", ale też "gejowskie”. A całość wydaje się być nawiązaniem do piosenki “Balance ton quoi” belgijskiej piosenkarki Angele. Piosenka zwraca uwagę na problem agresji seksualnej. Transparent ewidentnie miał być dwuznaczny. Tak, żeby sędzia poczuł się w obowiązku przerwać mecz, ale żeby też można było kpić z jego nadwrażliwości (kibice PSG już tłumaczą, że napis został źle zrozumiany). Prowadzący zawody Frank Schneider zdecydował się zareagować. Wstrzymał grę, zarządził zdjęcie transparentu. Po dwóch minutach płótna nie było na trybunach.

To kolejna odsłona wzmożonej ostatnio walki z homofobią na francuskich trybunach. Ale też kolejna odsłona konfliktu na tym tle między kibicami a władzami LFP. Kibice nie chcą przyjąć do wiadomości, że wolno im mniej, jeśli chodzi o takie treści na trybunach. Prowokują sędziów do przerywania spotkań. W tym sezonie przerwano już kilka meczów Ligue 1 i Ligue 2 z powodu obraźliwych piosenek lub transparentów. Sędzia zareagował m.in. na meczu Nicei z Marsylią. Kibice na Allianz Riviera zaśpiewali “Marsylczycy to pe***y”, a na trybunach pojawił się obraźliwy transparent nawiązujący do ruchu LGBT. Ostatnio z powodu homofonicznych piosenek na jeden mecz została zamknięta jedna z trybun obiektu w Nancy. Mecz z Le Mans sędzia musiał przerwać na dłuższą chwilę. Niewykluczone, że jakieś kary spotkają teraz najbardziej zagorzałych kibiców PSG. PSG wygrało mecz w Metz 2:0.

Więcej o:
Komentarze (43)
Skandal na trybunach w meczu PSG. Sędzia musiał przerwać spotkanie
Zaloguj się
 • gazalalshaqab

  Oceniono 38 razy 14

  To NIE są "homofobiczne bannery"!! To słowa piosenki z lekką aluzją, to się nazywa HUMOR (przynajmniej w normalnym świecie). Dość ograniczania wolności wszędzie przez nadąsane rzekomo poszkodowane i cierpiące mniejszości.

 • elemir

  Oceniono 14 razy 8

  "Ostatnio z powodu homofonicznych piosenek na jeden mecz została zamknięta jedna z trybun obiektu w Nancy."

  "Dziennikarzom" z wydziału propagandy polecałbym
  czytanie własnych tekstów, zamiast desperackich prób zasłużenia sobie
  na względy szefostwa aktywnością na odcinku propagandy.

  Agora przeminie, a umiejętności pozostaną...

 • vovik

  Oceniono 20 razy 6

  Jasna cholera. Sodomici już przeginają tak, że zaraz się skończy to rumakowanie i przywrócone zostanie prawo penalizujące zboczenia.
  Nawet dwuznaczne aluzje są zakazane jako sodomo-fobia. Bezczelność tych ludzi jest szokująca.

 • wozdo

  Oceniono 5 razy 3

  tylko czekać kiedy kibice PSG zrobią transparent adresowany do warsiawiaków z (L)GBT:)

 • tomek.tw100

  Oceniono 5 razy 3

  No rzeczywiście skandal na miarę pedofilii lgbt.

 • maras63

  Oceniono 9 razy 3

  I choćby przyszło tysiąc atletów i każdy z nich zjadł tysiąc sojowych kotletów, to nie udźwigną, taki to opór. :-))

 • jurakuz

  Oceniono 2 razy 2

  stazysta dziennikarz dalej nie ogarnal ze to jest trybuna METZ?

 • az555

  Oceniono 2 razy 2

  ta wojna między pederastami -pedofilami a zwykłymi pederastami,staje się już groteskowa :/

 • robek680

  Oceniono 8 razy 2

  Czy wy teraz widzicie, że ta cała nagonka na homofobów to ogólno europejski plan? A nie problem polski, ani nie szczera walka o prawa LGBT?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX