PSG z pierwszym trofeum w tym sezonie. Cudowna bramka gwiazdy zadecydowała [WIDEO]

PSG zdobywcą Superpucharu Francji! Paryska drużyna pokonała Stade Rennais 2:1 (0:1). Ozdobą meczu była zwycięska bramka Angela Di Marii.

Dopiero ruszył sezon 2019/2020, a PSG ma już pierwsze trofeum. Mistrzowie kraju pokonali w sobotę w meczu o Superpuchar Francji Stade Rennais 2:1. Oba zespoły spotkały się w kwietniu w finale Pucharu Francji, a górą była wówczas ekipa z Rennes (2:2, 6:5 w karnych).

Jednym z byłych piłkarzy PSG jest Grzegorz Krychowiak. Polak w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem opowiedział, jak wyglądał jego pobyt w Paryżu.

Sobotnie spotkanie rozegrane zostało w chińskim Shenzhen. Niespodziewanie to ekipa Stade Rennais objęła prowadzenie w 13. minucie. Bramkę dla niej zdobył Adrien Hunou. Paryżanie czekali na wyrównanie do 57. minuty. Wówczas dobre podanie Pablo Sarabii wykorzystał Kylian Mbappe.

Zwycięskiego gola dla PSG strzelił w 73. minucie Angel Di Maria. Argentyńczyk popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego i dał paryskiej ekipie zwycięstwo 2:1 w meczu o Superpuchar Francji.