Neymar nie wytrzymał po klęsce. Ostro skrytykował swoich kolegów z PSG

- Wielu z naszych młodych piłkarzy częściej używa ust, niż uszu. W szatni musimy być mężczyznami, musimy być zjednoczeni - powiedział Neymar, nawiązując w ten sposób do przegranego finału Pucharu Francji.

Paris Saint-Germain przegrało tej wiosny już trzecie z czterech możliwych trofeów. Po odpadnięciu z Ligi Mistrzów (mimo zwycięstwa nad Manchesterem United 2:0 w pierwszym meczu wyjazdowym) i z Pucharu Ligi (porażka u siebie z Guingamp, najsłabszą drużyną Ligue 1) teraz mistrzowie Francji przegrali finał na Stade de France, mimo że już po 21 minutach prowadzili 2:0 po golach Daniego Alvesa i Neymara. Dla Neymara był to dopiero drugi występ od czasu kontuzji stopy odniesionej w styczniu. Wydawało się, że sprawa triumfu jest już przesądzona, ale tuż przed przerwą samobója strzelił Presnel Kimpembe, a w drugiej połowie wyrównał Mexer. Co ciekawe, przez całe spotkanie Rennes oddało zaledwie dwa celne strzały - PSG aż 12 (i 20 ogółem), ale było bardziej nieskuteczne. Ostatecznie zwycięzcę wyłoniła seria rzutów karnych.

Neymar krytykuje kolegów z zespołu

Po sensacyjnej porażce największy gwiazdor paryżan, Neymar, skrytykował niektórych kolegów z zespołu. - Wielu naszych młodych piłkarzy częściej używa ust, niż uszu, a powinni więcej słuchać niż mówić. Gdy mówią doświadczeni piłkarze, oni odpowiadają. Jak mówi trener, to też mają coś do powiedzenia. W taki sposób drużyna daleko nie zajdzie. Młodzi piłkarze muszą bardziej uszanować i uważniej słuchać tych doświadczonych. Gdy zaczynałem, musiałem robić to samo - przyznał reprezentant Brazylii. - W szatni musimy być mężczyznami, musimy być zjednoczeni - dodał.