Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Waldemar Kita stracił cierpliwość. Biznesmen chce sprzedać FC Nantes

Polski biznesmen Waldemar Kita chce sprzedać FC Nantes. Urodzony w Szczecinie przedsiębiorca jest właścicielem francuskiego klubu od sierpnia 2007 roku.

Kiedy Waldemar Kita w 2007 roku płacił za FC Nantes 10 mln euro, marzył o tym, że z klubu z Bretanii stworzy jeden z najsilniejszych zespołów Ligue 1. Do tej pory zainwestował w niego ponad 50 mln euro, ale zamiast drużyny walczącej o czołowe lokaty ligi francuskiej, udało mu się zbudować jedynie ligowego średniaka.

W tym sezonie Nantes zajmuje 13. miejsce w tabeli. Utrzymanie ma raczej pewne (a za kadencji Kity klub spadł nawet do drugiej ligi), ale nie utrzymanie, a walka o czołowe pozycje w Ligue 1 była marzeniem polskiego biznesmena. To jednak nie przeciętne wyniki sportowe, a zachowanie kibiców skłoniło założyciela firmy Corneal (specjalizującej się w produkcji sprzętów ortopedycznych) do chęci sprzedaży Nantes. Po jednym z ostatnich meczów, na trybunach stadionu Nantes doszło do sporej awantury, w której udział wzięli fani klubu Kity, a także ochroniarze i stewardzi. Ci drudzy chcieli zabrać kibicom transparent obrażający Kitę i jego rodzinę. Zdaniem francuskich mediów właśnie dlatego 66-latek zdecydował się na sprzedaż klubu.

Kita 12 lat temu zapłacił za Nantes 10 mln euro. Można przypuszczać, że teraz francuski klub uda mu się sprzedać za podobną lub nawet nieco wyższą kwotę. Wstępnie zainteresowany przejęciem zespołu ma być kanadyjski fundusz inwestycyjny.

Więcej o:
Komentarze (17)
Waldemar Kita stracił cierpliwość. Biznesmen chce sprzedać FC Nantes
Zaloguj się
 • strass1

  Oceniono 4 razy 4

  Corneal - jak właścicielem był W.Kita - produkowała sprzęt okulistyczny ,a nie ortopedyczny.
  Cornea to rogówka , przeżroczysta ,przednia warstwa gałki ocznej.

 • ps11111ps

  Oceniono 1 raz 1

  Kup se pan jakąś Pogoń Szczecin, potem wycofaj ją pan z Ekstraklasy i zgłoś do Bundesligi. Może to jest jakaś metoda na stworzenie drużyny umiejącej walczyć poza naszym lokalnym grajdołkiem

 • kumatyogier

  0

  Kup Wisle!!! :) Moze w koncu uratuje Polska pilke!

 • the-voice-of-reason

  0

  Panie Waldemarze, lepiej zainwestować w Legię Warszawa niż w jakieś Nantes!

 • kowaldo123

  Oceniono 2 razy 0

  Nantes za 10 mln euro? A ile za takiego Śląska i inne polskie kluby gminy chciały? Śląsk chcieli sprzedać za 3 mln zł. + spłata 13 mln zł. długu = 16 mln zł., czyli ok. 3,7 mln. euro. Czy taki Śląsk jest wart aż 40% Nantes? Średniak ligi francuskiej (TOP 5) vs słabiak ligi polskiej (TOP 25). A jakby przyłożyć odpowiednią miarę to PSG vs Legła, Monaco vs Lech, czy chociaż Guingamp vs Zagłębie Sosnowiec.... Czy tylko mi te kwoty jakoś nie pasują?

 • kosmyg

  0

  Niech się cieszy, że tych kilkanaście lat temu na sprzedaż Wisły nie zdecydował się Cupiał, i pan Kita zdecydował się zainwestowac we Francji. Nantes też rządza kibole i też obrażają właściciela, ale przynajmniej część pieniędzy uda się odzyskać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX