Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PSG zagra w specjalnych koszulkach w hołdzie Notre-Dame

PSG wystąpi w niedzielę w meczu ligowym z AS Monaco w specjalnych koszulkach poświęconych katedrze Notre-Dame. Zespół ze stolicy Francji wesprze w ten sposób odbudowę zabytku, który w poniedziałek został częściowo strawiony przez ogień.

Cały świat żyje pożarem, który w poniedziałek nawiedził paryską katedrę Notre-Dame. PSG zapowiedziało, że wesprze odbudowę słynnego zabytku. W niedzielę piłkarze Thomasa Tuchela zagrają u siebie z AS Monaco. Podczas tego spotkania mają wystąpić w specjalnych koszulkach z logotypem katedry. Strój ten zaprojektował już dystrybutor oficjalnych koszulek meczowych, firma Foot Store. Sklep ten zapowiedział, że za każdą zakupioną koszulkę wpłaci 10 euro na fundusz odbudowy Notre-Dame.

Paryski klub podobnie zachował się po zamachu terrorystycznym w Paryżu cztery lata temu. Paryżanie podczas spotkania z Troyes wystąpili w koszulkach z napisem „Je suis Paris”.

Niedzielny mecz z Monaco może być dla gospodarzy wyjątkowy także z tego powodu, iż w razie zwycięstwa zapewnią oni sobie kolejny tytuł mistrzów Francji.

Więcej o:
Komentarze (4)
PSG zagra w specjalnych koszulkach w hołdzie Notre-Dame
Zaloguj się
  • manhunt2005

    Oceniono 2 razy -2

    co to ma być? dlaczego nie ma symbolu krzyża? odbudują też bez krzyży?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX