PSG znów nie zapewniło sobie mistrzostwa Francji. Druga porażka z rzędu

PSG przegrało na wyjeździe z FC Nantes 2:3 w zaległym meczu 32. kolejki francuskiej Ligue 1. Zespół Thomasa Tuchela nie zapewnił sobie jeszcze mistrzostwa kraju.

PSG mistrzem Francji mogło zostać już w minioną niedzielę. Mogło, ale zamiast wygrać na wyjeździe z Lille, poniosło kompromitującą porażkę 1:5. Kolejną szansę na zapewnienie sobie tytułu zespół Thomasa Tuchela miał w środę, kiedy na wyjeździe mierzył się z FC Nantes.

I identycznie jak w niedzielę tę szansę zmarnował. Chociaż PSG prowadziło od 19. minuty po golu Daniego Alvesa, to mecz przegrało 2:3. Jeszcze przed przerwą bramki dla gospodarzy zdobyli Diego Carlos i Waris Majeed. Chwilę po niej samobójczego gola strzelił Alves i 14. w tabeli Nantes prowadziło z liderem 3:1. Rozmiary porażki mistrzów Francji w 89. minucie zmniejszył Turek, Metehan Guclu.

Po 32 kolejkach francuskiej Ligue 1 PSG ma na koncie 81 punktów i na sześć meczów przed końcem rozgrywek o 17 "oczek" wyprzedza Lille. Kolejną szansę na zapewnienie sobie mistrzostwa zespól Tuchela będzie miał w niedzielę, kiedy o godz. 21.00 podejmie AS Monaco. Aby świętować ze swoimi kibicami PSG musi wygrać.