Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

PSG nie zostanie ukarane za naruszenie przepisów Financial Fair Play. Powód? Kuriozalny!

Paris Saint-Germain mogło zostać ukarane za złamanie przepisów dotyczących finansowego fair play (FFP), ale z powodów proceduralnych tak się jednak nie stanie. UEFA nie dostarczyła odpowiednich dokumentów na czas.

Latem 2017 roku PSG pobiło transferowy rekord świata, gdy kupiło z Barcelony Neymara za 222 mln euro. Podczas tego samego okienka transferowego wypożyczyli z Monaco Kyliana Mbappe, z obowiązkową klauzulą wykupu Francuza za około 180 mln. Z powodu tak głośnych transferów Rada Finansowej Kontroli Klubów (CFCB), czyli organ UEFA zajmujący się przepisami finansowego fair play, rozpoczęła postępowanie przeciwko PSG.

W czerwcu 2018 roku postępowanie się jednak zakończyło, bo uznano, że klub z Francji w latach 2015-17 spełnił wszelkie wymogi regulaminowe. Ale przewodniczący CFCB nie dawał za wygraną i wnioskował o ponowne rozpoczęcie postępowania w tej sprawie. PSG zaskarżyło taką decyzję do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

CAS zadecydował jednak, że decyzja o zamknięciu wówczas śledztwa jest "ostateczna i wiążąca" dla europejskiej federacji. PSG być może mogło zostać ukarane za złamanie przepisów dotyczących finansowego fair play (FFP), ale z powodów proceduralnych tak się jednak nie stanie. Jak informuje "Guardian", UEFA otrzymała od CAS dziesięć dni na dostarczenie dokumentów, a ostatecznie przekroczyła termin o kilka tygodni.

FFP - na czym polega?

Wprowadzone w 2011 roku Finansowe Fair Play miało wprowadzić więcej rozsądku w wydatki klubów. Uproszczając, polega to na tym, że w określonym czasie klub nie może wydać więcej pieniędzy niż zarobi w tym okresie. To także regulacje dotyczące zapewnienia informacji o płynności finansowej klubu, oraz braku opóźnień w płatnościach wobec zatrudnionych pracowników klubu, a także w stosunku do urzędu podatkowego.

Więcej o:
Komentarze (6)
PSG nie zostanie ukarane za naruszenie przepisów Financial Fair Play. Powód? Kuriozalny!
Zaloguj się
 • ajax_94

  Oceniono 4 razy 4

  Przypadek? Nie sądzę!

 • sverir

  Oceniono 3 razy 3

  Powód nie jest kuriozalny. Gigantyczna kasa dla osób odpowiedzialnych za te dokumenty to poważna sprawa.

 • mattheus.1999

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe ile szejki z P$G zapłaciły uefie

 • boliver

  Oceniono 3 razy 3

  Mafia i petrodolary,,

  Zgnity swiat szmacianej,,

 • lorca_mallorca

  0

  W innych mediach piszą, że sprawa rozliczeń za lata 2017-18 jeszcze się nie skończyła. Może warto to zaznaczyć, zanim wyłączycie wodę w kiblu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX