Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest oficjalna skarga do FIFA po śmierci Emiliano Sali. FC Nantes czeka na przelew

FC Nantes czeka na przelew od Cardiff za transfer Emiliano Sali. Francuski klub złożył w tej sprawie oficjalną skargę do FIFA. - Potwierdzam. Otrzymaliśmy wniosek - przyznał rzecznik prasowy FIFA cytowany przez "The Sun".

- Jeżeli okaże się, że w umowie są przesłanki do tego, żeby klub nie musiał płacić, to jako prezes i strażnik interesów klubu, będę musiał to sprawdzić - mówił kilka tygodni temu Mehmet Dalman, prezydent Cardiff. Teraz FC Nantes złożyło oficjalną skargę do FIFA w sprawie braku przelewu od klubu Premier League za Emiliano Salę. - Potwierdzam. Otrzymaliśmy wniosek. Badamy sprawę i nie udzielamy szerszych komentarzy - przyznał rzecznik prasowy FIFA cytowany przez "The Sun".

Kwota za największy transfer w historii Cardiff (17 mln euro) miała być przekazana Nantes w trzech ratach. Termin spłaty pierwszej z nich już minął. We Francji pieniędzy jednak nikt nie zobaczył.

Emiliano Sala zmarł 21. stycznia 2019 roku. Awionetka lecąca z Nantes do Cardiff nagle straciła łączność z wieżą w okolicach Guernsey. Wrak znaleziono na dnie morza na głębokości 63 metrów. - Największym zaskoczeniem był fakt, że wrak jest niemal w całości. Spodziewaliśmy się, że znajdziemy masę szczątków - powiedział David Mearns, dowodzący akcją poszukiwawczą. Sala leciał z Francji do Anglii ze względu na swój transfer - Cardiff kupiło go za 17 milionów euro, ale Argentyńczyk nie zdołał nawet zadebiutować w nowym klubie


Więcej o: