Gianluigi Buffon zadebiutował w PSG. Fatalny mecz z trzecioligowcem

Gianluigi Buffon rozegrał swój pierwszy mecz w barwach Paris Saint-Germain. 40-letni bramkarz spowodował rzut karny, a jego zespół sensacyjnie przegrał z trzecioligowym Chambly 2:4.

Gianluigi Buffon odszedł w letnim oknie transferowym z Juventusu. Legenda turyńskiego klubu zdecydowała się kontynuować karierę w Paryżu. Z Paris Saint-Germain związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Buffon swój pierwszy mecz w barwach nowego klubu ma za sobą. Niestety, nie wypadł okazale. PSG przegrało z trzecioligowym Chambly 2:4, a 40-letni bramkarz spowodował rzut karny. W 45. minut wpuścił dwa strzały i opuścił boisko w przerwie.

W drugiej połowie zespół Thomasa Tuchela strzelił dwa gole, ale stracił kolejne dwa trafienia i przegrał 2:4. Paris Saint-Germain zagrało w rezerwowym składzie, a gole strzelili: Colin Dagba i Virgiliu Postolachi.