Puchar Francji. PSG wygrało z Marsylią, ale Kylian Mbappe doznał kontuzji

PSG awansowało do półfinału Pucharu Francji. Zespół Unaia Emery'ego pokonał u siebie Olympique Marsylia 3:0. W Paryżu jednak studzą optymizm, ponieważ kontuzji kostki nabawił się Kylian Mbappe. A szlagierowy mecz z Realem Madryt w Lidze Mistrzów już we wtorek.

Gospodarze przeważali od początku spotkania, ale bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy Angel Di Maria popisał się świetnym strzałem zza pola karnego.

Po 180 sekundach Argentyńczyk zaliczył dublet. Dla pomocnika PSG była ta 16. bramka w tym sezonie, a przecież często zaczyna mecze na ławce rezerwowych.

W końcówce meczu Marsylię dobił Edinson Cavani, który wykończył piękną akcję Marco Verrattiego i Juliana Draxlera.

Szpital w Paryżu

Kilka dni temu podczas meczu ligowego z Marsylią (zakończonego tym samym wynikiem) Neymar skręcił kostkę. Dodatkowe badania wykazały, że konieczna będzie operacja, bo piłkarz złamał także jedną z kości śródstopia.

- Po badaniach i za zgodą zawodnika zdecydowaliśmy, że operacja jest najlepszym wyjściem - pisze PSG. Do zabiegu ma dojść jeszcze w tym tygodniu w Brazylii.

Brazylijczyk nie zagra zatem w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt (3:1), który już 6 marca. Zagrożony jest także występ Kyliana Mbappe.

Cudowne dziecko francuskiej piłki nie wyszło na drugą połowę wtorkowego spotkania z Marsylią? Powód? Silny ból kostki.

- Kylian został mocno kopnięty w kostkę. Poprosił mnie o zmianę w przerwie. Mam nadzieję, że ten uraz nie jest zbyt poważny - mówi Unai Emery. W ciągu najbliższych dni poznamy szczegółową diagnozę kontuzji 19-latka.