Ligue 1. Niesamowity mecz PSG. Wicemistrzowie Francji rozgromili Dijon 8:0!

W meczu 21. kolejki ligi francuskiej, Paris Saint-Germain pokonało na własnym boisku Dijon (8:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli Neymar (cztery), Angel Di Maria (dwie), Edinson Cavani i Kylian Mbappe.

Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania od samego początku. Już w 4. minucie Angel Di Maria zdobył bramkę po pięknym strzale zza pola karnego. Argentyńczyk po kwadransie meczu wpisał się na listę strzelców po raz drugi, posyłając piłkę do pustej bramki po świetnym dograniu Neymara.

Przed przerwą Baptiste Reyneta pokonali również Edinson Cavani i Neymar. Były zawodnik Barcelony zdobył bramkę po pięknym strzale z rzutu wolnego. Cavani strzelił natomiast swojego 156. gola w barwach PSG, dzięki czemu w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii klubu zrównał się ze Zlatanem Ibrahimoviciem.

Po zmianie stron wciąż dominowali gospodarze, którzy bezlitośnie wykorzystywali bezradność gości. Jednego gola strzelił Kylian Mbappe, a trzy bramki dołożył Neymar, zwycięstwo pieczętując pewnie wykorzystanym rzutem karnym.