Ligue 1. Olympique Marsylia - PSG. Remis uratowany w ostatnich sekundach

Paris Saint-Germain
1
1
2
Bramki: Gustavo (16.), Thauvin (79.) Kartki: Mitroglou, Sakai, Ocampos, Sanson - żółta Skład: Mandanda - Amavi, Rolando, Rami, Sakai - Gustavo, Zambo - Ocampos, Payet (76. Sanson), Thauvin (83. Sarr) - Mitroglou (66. N'Jie)
Bramki: Neymar (33.), Cavani (90.) Kartki: Mbappe, Neymar - żółta; Neymar - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Areola - Meunier, Marquinhos, Silva, Kurzawa - Motta (69. Draxler) - Verratti, Rabiot - Mbappe (80. Di Maria), Cavani, Neymar
Olympique Marsylia zremisowało 2:2 z Paris Saint-Germain w ostatnim meczu 10. kolejki. Spotkania nie dokończył Neymar, który zobaczył czerwoną kartkę.

Jeśli jednak mamy być precyzyjni, to nie Olympique a PSG zremisowało ten mecz. To znaczy, z remisu się powinno cieszyć, bo nie dość, że kończyło w dziesiątkę (w 87. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Neymar), to gola strzeliło w samej końcówce - w doliczonym czasie gry trafił Edinson Cavani.

Zanim jednak Neymar wyleciał z boiska, zdążył wpisać się na listę strzelców. W 33. minucie zdobył wyrównującą bramkę, odpowiadając na trafienie Luiza Gustavo z 16. minuty. Remis utrzymywał się przez większą część drugiej połowy - do 78. minuty, w której trafił Florian Thauvin.

Gdy już wydawało się, że Marsylia pokona napakowaną gwiazdami ekipę z Paryża, jeden punkt gościom uratował wspomniany Cavani, który znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Mandandę.

PSG po 10 kolejkach jest liderem tabeli, ma cztery punkty przewagi nad drugim AS Monaco. OM zajmuje piąte miejsce.