Ligue 1. Paris Saint-Germain gromi. Kylian Mbappe z golem w debiucie

Paris Saint-Germain pokonało na wyjeździe Metz aż 5-1, choć samo spotkanie nie było takie łatwe dla Paryżan jak się mogło wydawać.

Gola na 1-0 po upływie pół godziny strzelił Edinson Cavani po asyście Neymara. Gospodarze, którzy zajmowali ostatnie miejsce w tabeli wyrównali parę minut później za sprawą trafienia Emmanuela Riviere'a. Ten sam zawodnik powinien strzelić drugiego gola na początku drugiej połowy, ale nie trafił do pustej bramki.

To nie był koniec nieszczęścia Metz - w 55. minucie Benoit Asssou-Ekotto dostał kontrowersyjną czerwoną kartkę po faulu na Kylianie Mbappe. PSG bezlitośnie wykorzystało grę w przewadze - Cavani zdobył drugą bramkę, a na listę strzelców wpisali się jeszcze Neymar, rezerwowy Lucas Moura oraz debiutujący w PSG Kylian Mbappe.

PSG jest samodzielnym liderem Ligue 1. Wygrało wszystkie pięć spotkań i ma bilans bramek 19-3. Drugie AS Monaco swój mecz rozegra w sobotę z Nice. Obecnie ma na koncie 12 pkt i bilans bramkowy 14-4.