Inter ostatnim półfinalistą Pucharu Włoch. Dwa hitowe starcia o finał

Inter Mediolan pokonał na własnym stadionie Fiorentinę 2:1 w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Tym samym poznaliśmy już wszystkich półfinalistów walki o krajowych puchar.

Mecz Interu Mediolan z Fiorentiną był ostatnim pojedynkiem w walce o półfinał Pucharu Włoch. Gospodarze budowali swoją przewagę od początku spotkania. Goście, choć próbowali zagrozić bramce Handanovicia, nie oddali przed przerwą ani jednego celnego strzału. Piłkarze Antonio Conte wręcz przeciwnie. W 44. minucie, w zamieszaniu w polu karnym Fiorentiny, piłka spadła pod nogi Candrevy, który skierował ją do pustej bramki, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Goście wyrównali w 60. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił strzałem głową Caceres. Siedem minut później Inter ponownie wyszedł na prowadzenie. Obrońcy Fiorentiny wybili piłkę z pola karnego, ta spadła pod nogi Barelli, który strzałem z powietrza pokonał Terracciano. Goście nie byli w stanie realnie zagrozić bramce Handanovicia, dzięki czemu piłkarze z Mediolanu utrzymali korzystny wynik do końca spotkania.

Tym poznaliśmy wszystkich półfinalistów Pucharu Włoch. Inter zmierzy się z Napoli, a AC Milan będzie rywalizować o miejsce w finale z Juventusem.