Napoli awansowa³o do æwieræfina³u Pucharu W³och. Trzy karne i nieuznany gol Polaka

Napoli ogra³o drugoligow± Perugiê 2:0 i awansowa³o do æwieræfina³u Pucharu W³och. We wtorkowym meczu wyst±pi³ Piotr Zieliñski. Arkadiusz Milik i Hubert Idasiak przesiedzieli spotkanie na ³awce rezerwowych.

Już w 26. minucie Hirving Lozano został sfaulowany w polu karnym, a Lorenzo Insigne wykorzystał rzut karny. Filigranowy skrzydłowy Napoli wykorzystał także jedenastkę w 38. minucie, podyktowaną za zagranie ręką.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Perugia miała szansę na gola kontaktowego. Elseid Hysaj w polu karnym zablokował dośrodkowanie ręką, jednak David Ospina obronił jedenastkę wykonywaną przez Pietro Iemmello.

Więcej goli w tym meczu nie padło. To znaczy: padł jeden gol, ale trafienie Piotra Zieliñskiego nie zostało uznane, bo pomocnik Napoli był na pozycji spalonej.

Zieliński rozegrał 84 minuty (zastąpił go Allan), z kolei Arkadiusz Milik przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Co ciekawe obok napastnika usiadł Hubert Idasiak, 17-letni bramkarz.

W 1/4 fina³u Pucharu Włoch oprócz Napoli zobaczymy zwycięzców z par: Lazio - Cremonese, Inter - Cagliari, Atalanta - Fiorentina.