Kolejny gol Arkadiusza Milika, ale Napoli w szoku! Gol w 93. minucie po błędzie Zielińskiego

Napoli, w debiucie Gennaro Gattuso, przegrało 1:2 z Parmą, wydłużając serię meczów bez wygranej do ośmiu spotkań. Świetnie spisał się Arkadiusz Milik, którzy strzelił wyrównujągo gola. W 93. minucie błąd przy decydującym golu Gervinho popełnił Piotr Zieliński, który stracił piłkę na połowie boiska.

W środę przekazano informację, że nowym trenerem Napoli zostanie Gennaro Gattuso. Włoch miał niewiele czasu, aby wprowadzić swój pomysł na drużynę prowadzoną dotychczas przez Carlo Ancelottiego, dlatego postawił na sprawdzony plan. Ustawił najlepszych zawodników na ich nominalnych pozycjach, przez co mecz z Parmą w wyjściowym składzie zaczęli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Plan Gattuso jednak nie przyniósł oczekiwanych efektów. Już w 4. minucie meczu fatalny błąd popełnił Koulibaly. Obrońca Napoli nie trafił w piłkę, którą przejął Kulusevski. Natychmiast ruszył z nią w kierunku bramki Mereta, po czym płaskim strzałem przy słupku wyprowadził Parmę na prowadzenie. Swoje okazje mieli na wyrównanie miał Piotr Zieliński, jednak uderzał bardzo niecelnie. Tuż przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny po faulu na Polaku, jednak po analizie VAR okazało się, że Zieliński został trącony przez rywala, ale przed polem karnym, a on sam próbował wymusić "jedenastkę".

xx x

Znakomicie grał Arkadiusz Milik. Polak miał swoje okazje do zdobycia gola, jednak nie zdołał ich wykorzystać. Zdecydowanie lepiej radził sobie w kreowaniu okazji dla swoich partnerów, jednak kapitalne podania Milika fatalnie marnował m.in. Insigne. Swój doskonały występ podkreślił w 64. minucie, gdy wygrał pojedynek w polu karnym po wrzutce Mertensa i strzałem głową przy słupku pokonał Sepe, doprowadzając do wyrównania.

Historyczny gol Arkadiusza Milika. Wyrównał rekord Bońka!:

Napoli w szoku. Parma wygrała po golu w 93. minucie!

Napoli nie przestawało atakować, ale Parma była od początku meczu ustawiona bardzo defensywnie i nie pozwalała na stworzenie wystarczającego groźnych sytuacji piłkarzom Gennaro Gattuso. W 93. minucie Napoli doznało szoku - kontratak Parmy po rzucie rożnym i stracie Piotra Zielińskiego zakończył się golem Gervinho! Drużyna z Neapolu nie wygrała tym samym już 8. meczu z rzędu. W tabeli spadła za Parmę, na 8. pozycję, tracąc aż 17 punktów do liderującego Interu Mediolan, który rozegrał jednak mecz mniej.