Kolejna awantura w szatni Napoli. Piotr Zieliński skrytykował postawę kolegów z zespołu

W 15. kolejce Serie A Napoli zremisowało na wyjeździe z Udinese 1:1. Drużyna Carlo Ancelottiego radzi sobie w ostatnich tygodniach fatalnie i nie potrafi wygrać w lidze od 19 października. W przerwie meczu rozgrywanego na Stadio Friuli w szatni wicemistrzów Włoch doszło do ostrej wymiany zdań, a jednym z zawodników, który nie mógł pogodzić się ze słabą postawą kolegów z drużyny był Piotr Zieliński.

Jak informuje "la Repubblica" w przerwie meczu Udinese - Napoli w szatni wicemistrzów Włoch doszło do poważnej awantury. Goście, którzy od 19 października nie potrafią odnieść ligowego zwycięstwa, schodzili na przerwę przy stanie 1:0 dla Udinese.

Serie A. Udinese - Napoli 1:1. Gol Zielińskiego [ELEVEN SPORTS]

Awantura w szatni Napoli. Piotr Zieliński zaapelował do kolegów z zespołu

Zdaniem włoskich dziennikarzy najgłośniej swoje niezadowolenie z postawy zespołu wyrażał Kostas Manolas. "Najwyższa pora, by wygrzebać się z sytuacji, którą zgotowaliśmy sobie na boisku!" - apelował Grek. W grupie zawodników, którzy próbowali wywrzeć wpływ na resztę drużyny byli też Piotr Zieliński i Giovanni Di Lorenzo. W drugiej połowie reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców, jednak "Azzurri" zdołali wywieźć z Udine tylko punkt.

Od kilku tygodni nastroje w neapolitańskim klubie są bardzo napięte, co przekłada się oczywiście na kiepskie wyniki w Serie A. Włoskie media szeroko rozpisywały się o konflikcie, który wybuchł między właścicielem Napoli Aurelio de Laurentiisem, a piłkarzami pierwszego zespołu. Miało to miejsce po listopadowym meczu Ligi Mistrzów z RB Salzburg (1:1). Zawodnicy, którzy odmówili wyjazdu na "karne zgrupowanie" otrzymali później od kierownictwa klubu wysokie kary finansowe.

We wtorek podopieczni Carlo Ancelottiego podejmą na Stadio San Paolo belgijski Genk w ramach 6. kolejki Ligi Mistrzów. Niektórzy włoscy dziennikarze zdążyli już zasugerować, że w przypadku niekorzystnego wyniku 60-latek pożegna się z posadą trenera Napoli.