Piotr Zieliński uratował Carlo Ancelottiego! "Jeden z najlepszych"

Piotr Zieliński strzelil w sobotę pierwszego gola w sezonie. Dzięki tej bramce Napoli nie przegrało z Udinese, a zdaniem włoskiej prasy nie doszło do zwolnienia Carlo Ancelottiego.

Była 69. minuta meczu, gdy Piotr Zieliński wbiegł w pole karne Udinese, ułożył piłkę na lewej nodze i uderzeniem w dalszy róg pokonał bramkarza rywali. Reprezentant Polski strzelił pierwszego gola w sezonie, który dał Napoli remis z 14. drużyną Serie A.

Zobacz bramkę Zielińskiego z meczu z Udinese:

Włoskie media doceniły Zielińskiego

Włoskie media doceniły sobotni występ Zielińskiego. Co prawda przed przerwą Polak - jak reszta jego kolegów - prezentował się słabo, ale w drugiej połowie zagrał dużo lepiej. Strzelił gola, który zdaniem Włochów uratował Carlo Ancelottiego przed zwolnieniem.

- W sobotę Polak był jednym z lepszych piłkarzy Napoli. Potrafił wykorzystać błąd Mandragory, zamieniając niespodziewaną okazję na gola. Na całej linii zawiódł natomiast Lorenzo Insigne, który potwierdził, że trudno nieść mu na barkach odpowiedzialność kapitana - twierdzi "La Gazzetta dello Sport".

Dla Zielińskiego był to pierwszy gol w sezonie. Poprzednią bramkę w Serie A zdobył w maju. Portal calciomercato przyznał mu najwyższą ocenę ze wszystkich zawodników Napoli - "6" (w skali 1-10). - Zagrał słabo w pierwszej części, ale w drugiej spisywał się bardzo dobrze. Strzelił gola, wywołując pozytywną reakcję u pozostałych zawodników zespołu - czytamy w komentarzu.