Pierwsza porażka Juventusu w sezonie. Wojciech Szczęsny obronił rzut karny [WIDEO]

Lazio pokonało Juventus 3:1 w 15. kolejce Serie A. Gościom nie pomógł Wojciech Szczęsny, który w drugiej połowie efektownie obronił rzut karny.

Kiedy w 25. minucie Cristiano Ronaldo wykorzystał podanie Rodrigo Bentancura, mało kto spodziewał się, że Juventus dozna pierwszej porażki w sezonie Serie A. A jednak, tuż przed przerwą wyrównującą bramkę dla Lazio zdobył Luiz Felipe.

Szczęsny obronił rzut karny

W 69. minucie szanse gospodarzy wzrosły, bo czerwoną kartkę zobaczył Juan Cuadrado. Pięć minut później rzymianie prowadzili 2:1, bo gola strzelił Sergej Milinković-Savić. Po kolejnych pięciu minutach powinno być po meczu. Powinno, jednak fantastycznymi interwencjami popisał się Wojciech Szczęsny. Polak najpierw obronił rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile, a sekundy później dobitkę.

To, co nie udało się napastnikowi Lazio, w doliczonym czasie udało się Felipe Caicedo. Ekwadorczyk podwyższył prowadzenie rzymian na 3:1 i po tym trafieniu stało się jasne, że Juventus przegra pierwszy mecz w lidze w tym sezonie.

Po 15 kolejkach w Serie A prowadzi Inter, który ma 38 punktów i o dwa "oczka" wyprzedza Juventus. Lazio jest trzecie z pięcioma punktami straty do lidera.