Arkadiusz Milik z kolejnym golem! Pobił rekord Zbigniewa Bońka [WIDEO]

Arkadiusz Milik zdobył gola w 72. minucie meczu Romy z Napoli. Dzięki temu trafieniu Polak pobił rekord Zbigniewa Bońka w liczbie strzelonych bramek w Serie A. Dla napastnika z Neapolu było to już 32. trafienie w karierze.

Roma prowadziła już 2:0 w meczu przeciwko Napoli, gdy Arkadiusz Milik w 72. minucie meczu otrzymał kapitalnie podanie od Hirvinga Lozano, dzięki czemu mógł bez najmniejszego trudu wbić piłkę do pustej bramki. Polski napastnik mógł zdobyć gola już w pierwszej połowie, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Zobacz poniżej trafienie Milika:

Dla Polaka była to już 5. bramka strzelony w tym sezonie. Gol strzelony przez Arkadiusza Milika był już jego 32. bramką zdobytą w historii jego występów w Serie A. Napastnik Napoli pobił tym samym rekord należący do Zbigniewa Bońka w liczbie strzelonych bramek w lidze włoskiej.

Warto podkreślić, że Zbigniew Boniek zdobył 31 bramek w 156 meczach w Serie A. Arkadiusz Milik pobił jego wyczyn znacznie szybciej, bo już w 73. występie we włoskiej lidze. Wynik meczu pozostał bez zmian, Roma wygrała 2:1 i awansowała na 3. miejsce w tabeli. Napoli jest na 6. pozycji, tracąc już 8 punktów do prowadzącego Juventusu.