Znakomite interwencje Szczęsnego. Juventus wygrał derby Włoch i jest liderem!

W meczu Inter - Juventus padły trzy bramki, ale emocji było znacznie więcej. Mogło też być znacznie więcej bramek, skończyć się remisem, a może nawet zwycięstwem Interu. Ale wygrał Juventus (2:1) i jest nowym liderem Serie A.

Mecz zaczął się fenomenalnie dla Juventusu. Była 4. minuta spotkania, kiedy Miralem Pjanić odebrał piłkę w środku pola. Zagrał do Paulo Dybali, który mocnym strzałem pokonał Samira Handanovicia. Przez kolejne minuty też dobrze się oglądało. I to nie tylko dlatego, że dobrze grał sam Juventus, bo Inter też próbował. Miał swoje sytuacje. Jak w 18. minucie, kiedy Matthijs de Ligt zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia Gianluca Rocchi bez wahania wskazał na 11. metr, skąd Wojciecha Szczęsnego pokonał Lautaro Martinez.

Inter nadal liderem, Juventus nadal drugi

Martinez mógł pokonać Szczęsnego po raz drugi w 28. minucie, ale polski bramkarz popisał się ładną interwencją - odbił piłkę, która leciała pod poprzeczkę. Polski bramkarz popisał się też w 85. minucie, kiedy obronił uderzenie Vecino z bliskiej odległości. To była bramka na wagę remisu, bo pięć minut wcześniej drugiego gola dla Juventusu strzelił Gonzalo Higuain. Jak się okazało - zwycięskiego i dającego Juventusowi pozycję lidera, który teraz ma 19 punktów, a drugi Inter - 18.

Zobacz "babola" Wojciecha Szczęsnego w meczu z Brescią [ELEVEN SPORTS]

Teraz Serie A czeka przerwa na mecze reprezentacji. Po niej Juventus zagra z Bologną (19 października, godz. 20.45), a Inter zmierzy się z Sassuolo (20 października, 12.30).