Włoskie media po meczu Krzysztofa Piątka. "To był fatalny błąd"

Chociaż Krzysztof Piątek strzelił gola dla Milanu, to jego zespół znów przegrał w lidze. Występ Polaka doceniły jednak włoskie media.

W czwartek wieczorem AC Milan przegrał na wyjeździe z Torino w 5. kolejce włoskiej Serie A. Mimo że prowadzenie zespołowi z Mediolanu dał Krzysztof Piątek, który pewnie wykorzystał rzut karny, to ten przegrał drugie spotkanie z rzędu. Dla Milanu to też już trzecia porażka w tym sezonie.

Po spotkaniu grę Milanu i Piątka oceniły włoskie media. Mimo że reprezentant Polski nikogo na kolana nie rzucił, to i tak otrzymał jedną z najwyższych not w zespole. 6/10 - tak grę Piątka ocenił pianetamilan.it. "Zamienił rzut karny na bramkę. W drugiej połowie miał szansę na drugie trafienie, ale nie wykorzystał szansy" - czytamy w uzasadnieniu.

"Piątek zmarnował szansę na drugą bramkę"

5/10 - to z kolei nota, jaką Polak otrzymał od portalu calciomercato.com. "Zagrał dobrze, świetnie dogaduje się z Leao i Suso. Zmarnował szansę na drugą bramkę. To był fatalny błąd" - czytamy. Notę 5,5 Piątkowi wystawił zaś portal superscudetto.it.

Najwyżej naszego napastnika ocenił portal juvelive.it. Tutaj Piątek otrzymał notę 7, czyli najwyższą w Milanie. Równie wysoko oceniony został tylko strzelec obu goli dla Torino - Andrea Belotti.

W pięciu kolejkach włoskiej Serie A Milan zgromadził sześć punktów. Zespół z Mediolanu zajmuje 13. miejsce w tabeli. W niedzielę mediolańczycy grają u siebie z Fiorentiną.