Wpadka Napoli! Inter Mediolan wygrał w hicie [PODSUMOWANIE SERIE A]

Napoli niespodziewanie przegrało z Cagliari 0:1. Drużyna Carlo Ancelottiego traci już do Interu Mediolan sześć punktów. Zespół Antonio Conte ograł Lazio 1:0 i tym samym odniósł piąte zwycięstwo z rzędu.

Carlo Ancelotti wystawił w pierwszym składzie tylko jednego Polaka. Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie (Arkadiusz Milik wszedł na ostatni kwadrans) i był jednym z wyróżniających się postaci w Napoli, które całkowicie zdominowało Cagliari, ale pod bramką rywali gospodarze byli bardzo nieskuteczni. I choć Napoli kończyło mecz z trzema napastnikami (do Driesa Mertensa dołączyli Fernando Llorente i Milik), to jedyną bramkę zdobyli goście.

W 88. minucie kontratak Cagliari celnym strzałem głową wykończył Castro. Minutę później czerwoną kartką został ukarany Koulibaly. Tym samym Napoli przegrało 0:1 i po pięciu kolejkach ma tylko dziewięć punktów.

Wpadkę Napoli wykorzystał Inter Mediolan, który odniósł piątą wygraną z rzędu! W hitowym spotkaniu z Lazio gra Interu była jednak daleka od ideału. Zaczęli dobrze, bo już w 23. minucie Cristiano Biraghi dośrodkował w pole karne, a Danilo D'Ambrosio strzelił głową gola. Później gra Interu się posypała. Rzymianie mieli wiele dogodnych okazji, ale kapitalnie bronił Samir Handanović. Ostatecznie Inter wygrał 1:0 i z kompletem punktów jest liderem Serie A. Dwa "oczka" mniej ma Juventus, który we wtorek ograł Brescię 2:1.

Kolejna porażka Sampdorii

Sampdoria wciąż jest w kryzysie, choć kilka dni temu ograła Torino 1:0. Klub z Genui poniósł czwartą porażkę w sezonie. Tym razem lepsza okazała się Fiorentina, dla której bramki zdobyli Pezzella (po dośrodkowaniu Ribery'ego) oraz Chiesa, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Goście od 54. minuty grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Murillo, były stoper Barcelony. Pod koniec meczu bramkę kontaktową zdobył Federico Bonazzoli. Karol Linetty cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a Bartosz Bereszyński rozegrał 90 minut i został ukarany żółtą kartką.

Arkadiusz Reca rozegrał 77. minut w spotkaniu z Lecce, ale beniaminek ograł SPAL 3:1. Wszystkie bramki dla gości padły, gdy na boisku przebywał Polak. AC Milan Krzysztofa Piątka w czwartek zmierzy się z Torino. Jeśli drużyna Marco Giampaolo wygra, to może zrównać się punktami z Napoli.