Wysokie zwycięstwo Napoli. Arkadiusz Milik powrócił do wyjściowego składu

Napoli pokonało na wyjeździe Lecce 4:1. Do pierwszego składu swojego zespołu powrócił Arkadiusz Milik, który zagrał przez 73 minuty. Całe spotkanie rozegrał Piotr Zieliński.

Takie gole Arkadiusz Milik strzelał w sezonie 2018/19

Napoli było zdecydowanym faworytem wyjazdowego spotkania z Lecce. Do wyjściowego składu wicemistrza Włoch powrócił po kontuzji Arkadiusz Milik, który w obecnym sezonie nie miał jeszcze okazji do gry. Napastnik reprezentacji Polski został jednak zmieniony w 73. minucie przez Hirvinga Lozano. Całe spotkanie rozegrał także Piotr Zieliński.

Napoli od początku spotkania przeważało. Już w 28. minucie wyszło na prowadzenie, gdy do piłki odbitej przez bramkarza po strzale Milika dopadł Fernando Llorente i skierował ją do siatki. Osiem minut później piłkę ręką zagrał Tachtsidis, a sędzia podyktował rzut karny. Gabriel zdołał go obronić, jednak zbyt wcześnie wyszedł przed linię bramkową. Insigne wykorzystał drugą próbę i podwyższył wynik spotkania.

Kilka minut po przerwie było już 0:3, gdy Fabian Ruiz precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Lecce. W 61. minucie rzut karny, podyktowany po faulu Ospiny, wykorzystał Mancosu, zmniejszając straty. W 82. minucie wynik spotkania na 1:4 ustalił Llorente.

Napoli dzięki tej wygranej przesunęło się na 3. miejsce w tabeli, tracąc 3 punkty do liderującego Interu. Lecce z kolei znajduje się na 18. pozycji, w strefie spadkowej.