Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piotr Zieliński wciąż nie przedłużył kontraktu z Napoli. Wiadomo, co jest problemem

Piotr Zieliński chce przedłużyć kontrakt z Napoli, a Napoli chce, aby Polak pozostał w drużynie na kolejne lata. Problem w tym, że negocjacje kontraktowe wciąż tkwią w martwym punkcie - donosi dziennik "Il Mattino".

Obecna umowa Piotra Zielińskiego z Napoli wygasa dopiero latem 2021 roku, ale obie strony chcą ją przedłużyć o kolejne lata. W czym tkwi problem? Według neapolitańskiego dziennika "Il Mattino", przeszkodą jest wysokość klauzuli odstępnego w umowie Polaka. Prezes Aurelio De Laurentiis naciska, aby wynosiła ona 90 milionów euro.

Natomiast agenci Zielińskiego żądają, aby klauzula maksymalnie wynosiła 65 milionów euro. Portal transfermarkt.de wycenia Zielińskiego na 40 milionów euro.

Według informacji "La Gazzetta dello Sport", Zieliński zarabia obecnie około 1,1 miliona euro za sezon gry. Dla porównania: Arkadiusz Milik zarabia co najmniej dwa razy więcej, a Wojciech Szczęsny może liczyć na cztery razy większą pensję.

Od kiedy Carlo Ancelotti objął Napoli, czyli latem zeszłego roku, Zieliński stał się bardzo ważną postacią drugiej linii. W zeszłym sezonie rozegrał 36 meczów ligowych, a w obecnym sezonie Serie A, po dwóch kolejkach, Polak ma na swoim koncie 180 minut.

Więcej o:
Komentarze (6)
Piotr Zieliński wciąż nie przedłużył kontraktu z Napoli. Wiadomo, co jest problemem
Zaloguj się
 • j666

  Oceniono 1 raz 1

  To już wiadomo, czemu tak ch...owo gra: żeby obniżyć odstępne do 15M euro.

 • 0zatkaokakao0

  0

  Piotrek chyba powinien zmienić ligę. Do pewnego czasu liga włoska była dla niego ok, rozwijał się ale przestał. Co chwila każą mi grać na innej pozycji, również w reprezentacji i nie wygląda to dobrze.

  Poza tym to wydaje się być człowiek z delikatną psychiką i dobrze by mu zrobiło ustny grał w mniej znanym zespole ale za to byłby tam gwiazdą. Złapał by może więcej luzu i pewności siebie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX