Fatalny start Polaków w Serie A. Bereszyński zawalił gola. Czerwona kartka Dawidowicza

Nieudana była dla polskich piłkarzy 1. kolejka nowego sezonu Serie A. Krzysztof Piątek nie strzelił gola, Bartosz Bereszyński zawalił bramkę, a Paweł Dawidowicz sprokurował rzut karny i obejrzał czerwoną kartę.

Kto wygra ligę włoską?

Sampdoria Genua przegrała u siebie z Lazio Rzym aż 0:3. W zespole gospodarzy 66 minut zagrał Karol Linetty, a 90 minut Bartosz Bereszyński. Ten drugi zawinił przy drugiej bramce dla Lazio. Bereszyński grał przez cały mecz bardzo niepewnie i nie będzie go dobrze wspominał.

Fatalny debiut Pawła Dawidowicza

Jeszcze gorsze wspomnienia z 1. kolejki Serie A będzie miał Paweł Dawidowicz. Jego Hellas Werona zremisowała z Bologną 1:1, a sam Dawidowicz w debiucie w Serie A zakończył udział w spotkaniu już w 13. minucie. Wówczas to sprokurował rzut karny dla gości, który wykorzystał Nicola Sansone. Polak musiał opuścić boisko, a mimo to jego koledzy potrafili doprowadzić do wyrównania. Na ławce trenerskiej Bologny siedział Sinisa Mihajlović, mimo że półtora miesiąca temu dowiedział się, że jest chory na białaczkę i przechodzi chemioterapię.

Krzysztof Piątek i Piotr Zieliński bez błysku

Zawiódł także Krzysztof Piątek. Polski napastnik nie strzelił gola dla Milanu, a jego zespół przegrał z Udinese 0:1. Piątek był mało widoczny, oddał tylko dwa niecelne strzały. Mógł wykonywać rzut karny, gdyby sędzia nie podjął kontrowersyjnej decyzji.

W sobotę Napoli pokonało Fiorentinę 4:3. Arkadiusz Milik nie znalazł się w kadrze Neapolitańczyków, Piotr Zieliński i Bartłomiej Drągowski wypadli słabo.