Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

La Gazzetta dello Sport krytykuje Krzysztofa Piątka. Wylicza wszystkie błędy Polaka

- Problem Krzysztofa Piątka zaczyna być już niepokojący - pisze "La Gazzeta dello Sport" po przegranej Milanu z Udinese 0:1 na inaugurację Serie A.

Jaki to będzie sezon dla Piątka?

- Jesteśmy zmuszeni się powtarzać, ponieważ mijają kolejne mecze, a poprawy nie widać: broń Krisa wciąż jest zacięta - pisze „Gazzetta”, wybierając Gianluigiego Donnarummę na „top” w tym meczu Milanu, a Piątka na „flop”. Polak nie strzelał w meczach towarzyskich u nowego trenera Marco Giampaolo, męczył się też w pierwszym meczu ligowym z Udinese.

Włoskie media wyliczają, co Piątek musi poprawić

- Giampaolo prosi go, by wybiegał do piłek zagrywanych prostopadle, by poszukiwał tych miejsc na boisku, do których nie jest jeszcze przyzwyczajony. I tego na razie nie może dać. Nad tym z pewnością da się popracować. Ale jest jeszcze wiele innych rzeczy do poprawy: słabe osłanianie piłki, spóźnione reakcje na pomysły kolegów z drużyny, a przez to mało zagranych piłek. Strzały celne: zero. Strzały niecelne: jeden, do zapomnienia. Problem zaczyna nabierać niepokojących wymiarów - czytamy w największym włoskim dzienniku sportowym.

Więcej o:
Komentarze (7)
La Gazzetta dello Sport krytykuje Krzysztofa Piątka. Wylicza wszystkie błędy Polaka
Zaloguj się
 • Marcin Rx

  Oceniono 2 razy 2

  Z pustego to nawet Salomon nie poleje. Milan wygląda jak 11 indywidualistów, nie ma drużyny, większość akcji to akcje indywidualne i nie zanosi się na jakiejkolwiek zmiany

 • mar.rod81

  Oceniono 1 raz 1

  Cienki jest. Źle się ustawia, źle piłkę kryje,
  Nie potrafi celnie podać, brak pomyslu na gre itd. Długa droga przed nim. Po 1 sezonie lepszym w Setie A myślał chyba już że jest jedna noga w Barcelonie za chwilę. Ma potencjał ale musi być jak Lewy. Ciezko i jeszcze raz ciężko pracować!

 • segregator-a5

  Oceniono 3 razy 1

  "męczył się"? Zawsze może to rzucić i zająć się czymś innym. Tylko czym?

 • 0

  Sam Piątek nie będzie wygrywał już spotkań bo wszyscy obrońcy w lidze go już znają. A co z resztą zawodników Milanu? To jest zgraja trochę lepszych i gorszych zawodników nie mających pomysłu na grę. Wolne i czytelne akcję nie mają racji bytu i nie będą przynosiły bramek. Nowy trener jak narazie nic nie wniósł . Niech dziennikarze włoscy nie szukają kozła ofiarnego w Piątku tylko ocenią cały zespół, a swoją drogą Piątkowi daleko od formy z poprzedniego sezonu!

 • thrak401

  Oceniono 3 razy -1

  Zacznie strzelac i znowu go beda uwielbiac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX