Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kapitan Napoli nie oszczędza Sarriego: "To była zdrada. Nie mam ochoty o nim rozmawiać"

Po udanej przygodzie w SSC Napoli, Maurizio Sarri przeniósł się przed rokiem do Chelsea. 60-letni szkoleniowiec prowadził "The Blues" jedynie przez sezon i kilka tygodni powrócił do Włoch, skuszony propozycją Juventusu. Zdaniem kapitana neapolitańczyków Lorenzo Insigne, niedawną decyzję Sarriego można potraktować jako zdradę.

Kilka tygodni temu Juventus ogłosił, że od sezonu 2019/2020 na ławce trenerskiej zasiądzie Maurizio Sarri. 60-latek zdecydował się na powrót do Włoch zaledwie po roku spędzonym w Chelsea. Przed podpisaniem kontraktu z "The Blues", Sarri przez 3 sezony prowadził SSC Napoli, dwukrotnie zdobywając wicemistrzostwo Serie A

Serie A. Lorenzo Insigne nie zostawił suchej nitki na Maurizio Sarrim: "Dołączenie do Juventusu było zdradą"

Decyzja o związaniu się Juventusem nie spodobała się nie tylko kibicom, ale i zawodnikom Napoli. Kapitan zespołu ze Stadio San Paolo Lorenzo Insigne stwierdził niedawno, że ewentualne przenosiny Sarriego do Turynu będzie można potraktować jako "zdradę". Teraz, w rozmowie z klubowymi mediami, 28-letni zawodnik potrzymał swoje słowa: "Powiedziałem to raz i mogę to powtórzyć. Dla nas, neapolitańczyków, to była zdrada. Już zawsze będziemy tak na to patrzeć. Teraz, gdy stało się jasne, że Sarri dołączył do Juventusu, nie mam ochoty dalej o nim rozmawiać - stwierdził Insigne. 

"Dodam tylko, że musimy w tym sezonie pokonać jego zespół za wszelką cenę. Wszyscy w Neapolu marzymy o mistrzostwie i spróbujemy powalczyć o nie raz jeszcze - dodał zawodnik Napoli (za goal.com). 

Więcej o: