Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Niecodzienne odkrycie w magazynie ultrasów Juventusu. Była tam nawet rakieta ziemia-powietrze

W magazynie grupy ultras kibiców Juventusu odnaleziono m.in. pistolety, karabiny automatyczne, pociski przeciwpancerne, a nawet rakietę ziemia-powietrze. Taką samą, jakiej używa dziś wojsko w Katarze.

Akcja włoskich służb specjalnych została przeprowadzona w związku ze śledztwem dotyczącym grupy neonazistów walczących po stronie ukraińskiej w Donbasie. Nalot przeprowadzono w północnych Włoszech. Policja działała w porozumieniu z władzami Mediolanu, Varese, Pawii, Novary i Forli. W jego wyniku aresztowano trzy osoby, w tym 50-letniego Fabio Del Bergiolo, który w 2001 roku kandydował do włoskiego senatu.

Dochodzenie rozpoczęło się, gdy w siedzibie grupy ultrasów Juventusu - Drughi - odnaleziono neofaszystowskie transparenty. Kolejne kroki doprowadziły włoskie służby do niecodziennego odkrycia. W magazynie odnaleziono m.in. pistolety, karabiny automatyczne, pociski przeciwpancerne, a nawet rakietę ziemia-powietrze. Taką samą, jakiej używa dziś wojsko w Katarze.

- Odkryliśmy związki pomiędzy grupami neofaszystowskimi i neonazistowskimi oraz grupami ultrasów Juventusu. Nie chodzi tylko o tych najbardziej radykalnych, ale też grupy bardziej tradycyjnych kibiców oraz innych skrajnie prawicowych bojowników - powiedział Carlo Ambra, szef policyjnych grup specjalnych z Turynu, cytowany przez portal football-italia.net.

Więcej o:
Komentarze (49)
Niecodzienne odkrycie w magazynie ultrasów Juventusu. Była tam nawet rakieta ziemia-powietrze
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 32 razy 26

  i niech ktoś powie ze pilka nozna to nie wylegarnia bandytow, patologii, terrorystow i pralni brudnych pieniędzy od góry do dolu mafijne struktury, lapownictwo na skale nioebotyczna i ochrona rzadow tego wszystkiego

 • wicipinski

  Oceniono 23 razy 13

  Mnie bardziej od tej broni, przeraża tabliczka Adolf Hitler Platz. Jak widać piłka nożna przyciąga dewiantów ciężkiego kalibru. Z trwogą patrzę jak partia rządząca kolaboruje z tymi środowiskami. Pamiętam wychwalanie patriotycznej postawy pana "Starucha".

 • xinfx

  Oceniono 12 razy 8

  Pięknie, niczym się nie różnią od polskich. To bydło już dawno powinno oberwać solidnie.

 • elvisek101

  Oceniono 7 razy 5

  Mają rozmach skur...syny.

 • zielony123

  Oceniono 2 razy 2

  To jednak zachód nam odjechał nie tylko piłkarsko, u naszej wiary można znaleźć co najwyżej maczety ;)

 • clandestino

  Oceniono 8 razy 2

  to pocisk air to air Matra 530 D. Można nim strzelać z samolotu do samolotu. Kibole Juve pewnie planowali kupno somolotu.

 • ja_prostak

  Oceniono 1 raz 1

  no a piłkę? czy znaleźli piłkę???

 • 1111pln

  Oceniono 3 razy 1

  《22 marca 2015 r. Sankt Petersburg stał się stolicą międzynarodowego neonazizmu. Rosyjska partia Rodina (Ojczyzna), której liderem jest wicepremier Dmitrij Rogozin, zorganizowała Międzynarodowe Rosyjskie Forum Konserwatywne „w obronie tradycyjnych wartości” i przeciwko zachodnim sankcjom wobec Moskwy.

  Przedstawiciele kilkunastu partii ultraprawicowych z Europy, z których część jest zaliczana do neonazistowskich, przeciwstawiali się „amerykańskiemu imperializmowi” i deklarowali poparcie dla stanowiska i polityki prezydenta Władimira Putina w kryzysie ukraińskim. Europejscy neonaziści chcą przy wsparciu putinowskiej Rosji zbudować „nowy porządek światowy” i wyrazili wolę zorganizowania ruchu, który miałby służyć jako wspólna trybuna i platforma przeciwko „zagrożeniom dla narodowej suwerenności i tożsamości”. Ruch ten według deklaracji Fiodora Biriukowa z Rodiny, ma stać się „kamieniem węgielnym nowego świata”.

  „Nie popieramy sankcji zadekretowanych przeciwko Rosji wskutek kryzysu ukraińskiego” – oświadczył eurodeputowany i były szef neonazistowskiej niemieckiej partii NPD Udo Voigt, skazany w przeszłości za to, że nazwał publicznie Adolfa Hitlera „wielkim człowiekiem”. Oświadczył on na forum, że „godna podziwu jest cierpliwość, jaką wykazuje Władimir Putin wobec agresywnej polityki NATO”. Z kolei Nick Griffin, były lider skrajnie prawicowej Brytyjskiej Partii Narodowej (BNP), nazwał forum w Petersburgu zgromadzeniem „oporu wobec niszczenia tradycyjnych chrześcijańskich wartości przez współczesny świat”.

  Uczestnicy Forum z Ataki, NPD i Złotego Świtu nawet nie kryją się z fascynacją III Rzeszą i nazizmem. Poglądy ich członków są tak radykalne, że niektóre skrajnie prawicowe partie w Europie wręcz odmówiły uczestnictwa w Forum. Stało się tak w przypadku węgierskiego Jobbiku, francuskiego Frontu Narodowego oraz Austriackiej Partii Wolności, której liderzy na trzy tygodnie przed rozpoczęciem Forum zrezygnowali z przyjazdu do miasta nad Newą. Pomimo faktu, że szefowa francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen, w 21 marca 2015 r. krytykowała w rosyjskiej telewizji publicznej europejskie sankcje wobec Rosji zadekretowane – jak oświadczyła – „na rozkaz USA” i „antyrosyjską propagandę” dotycząca kryzysu ukraińskiego. Nawiasem mówiąc, wszystkie partie – również te, które nie uczestniczyły w Forum – potępiają sankcje Unii wobec Moskwy.

  Powszechnie wiadomo, że niektóre europejskie partie prawicowe są finansowane przez Kreml. W listopadzie brytyjski dziennik „The Times” opublikował wyniki dziennikarskiego śledztwa, które wskazują na to, że rosyjskie banki udzieliły korzystnych kredytów bułgarskiej Atace, greckiemu Złotemu Światowi, belgijskiemu Interesowi Flamandzkiemu, węgierskiemu Jobbikowi, austriackiej Partii Wolności i francuskiemu Frontowi Narodowemu (tylko to ostatnie ugrupowanie dostało 9 mln euro).》

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX