Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zwrot w sprawie budowy nowego stadionu Milanu i Interu. Wszystko przez igrzyska olimpijskie

AC Milan dogadał się z Interem w sprawie wspólnej budowy nowego stadionu. Obie drużyny miały grać na nowym obiekcie już w 2022 roku, ale plany się własnie zmieniły. W poniedziałek Mediolan został wybrany gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku, a to oznacza, że dopiero po tej imprezie rozpocznie się budowa nowego obiektu - donosi ESPN. Tę informację potwierdził także Giuseppe Sali, burmistrz Mediolanu.

O tym, że AC Milan i Inter planują wybudowanie nowego obiektu spekulowano od dawna. Oba kluby rozgrywają obecnie domowe mecze na legendarnym San Siro, ale jest to już dość stary stadion (wybudowany w 1926 r.). Jeden ze scenariuszy zakładał, że mógłby zostać dość gruntownie zmodernizowany, ale działacze obu klubów odrzucili pomysł renowacji i złożyli do mediolańskiego magistratu wniosek o wybudowanie nowego stadionu - informuje dziennik"La Reppublica".

Wspólny projekt zakłada budowę areny obok istniejącego San Siro. Obiekt znajdzie się częściowo poniżej poziomu ulicy, by ograniczyć jego wizualny wpływ na otoczenie. Początkowo zakładano, że nowy stadion będzie gotowy na sezon 2022/23 i będzie kosztować ok. 700 mln euro. Teraz plany się jednak zmieniły.

W poniedziałek Międzynarodowy Komitet Olimpijski zadecydował, że w 2026 roku zimowe igrzyska olimpijskie odbędą się w Mediolanowi i Cortinie d'Ampezzo. Tym samym San Siro, na którym odbędzie się ceremonia otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich, zostanie zburzone dopiero po tej imprezy. 

Informacje ESPN potwierdza także burmistrz Mediolanu. - To miasto jest właścicielem San Siro. Jeśli Milan i Inter zdecydują się na nowy stadion, to mogę powiedzieć tylko dwie rzeczy: to trochę potrwa, a koniec końców i tak miasto decyduje o obecnym stadionie. Do 2026 roku San Siro będzie stać na swoim miejscu - oświadczył burmistrz Giuseppe Sali.

San Siro - legendarny stadion

Istniejący obecnie stadion im. Giuseppe Meazzy to jeden z najsłynniejszych obiektów piłkarskich świata.  Jest jednym z 27 europejskich stadionów ocenionych na 5 gwiazdek przez UEFA (5 na 5, najwyższa klasa). Milan gra na San Siro nieprzerwanie od 1935 roku, Inter - od 1947. San Siro dwukrotnie było areną finałów Ligi Mistrzów (2001, 2016). Rozgrywano na nim także mecze mundialu w 1990 roku.

Komentarze (4)
Zwrot w sprawie budowy nowego stadionu Milanu i Interu
Zaloguj się
 • kolodziej007

  0

  i gwoli ścisłości, ceremonia zamknięcia ma się odbyć w Weronie

 • kolodziej007

  0

  Szkoda samego San Siro ale fakt jest taki, że obiekt jest już przestarzały. Bez budowy nowego obiektu Milan jak i Inter nie będą w stanie wypracować przychodów pozwalających konkurować im z czołowymi klubami Starego Kontynentu.

 • koc187

  0

  Wyburzenie San Siro to bluźnierstwo wobec boga futbolu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX