Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były kapitan Milanu odchodzi i wbija szpilę klubowi: "Nie pozwolili mi pożegnać się z kibicami"

Wraz z końcem czerwca Riccardo Montolivo pożegna się z AC Milan. Zawodnik, który na San Siro spędził 7 lat, poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych, przy okazji otwarcie krytykując postępowanie włoskiego klubu.

Riccardo Montolivo dołączył do Milanu w 2012 roku z Fiorentiny. Dla klubu z San Siro rozegrał ponad 150 spotkań, w pewnym momencie zostając nawet kapitanem drużyny. Wraz z końcem czerwca wygasa kontrakt zawodnika i już wiemy, że nie zostanie przedłużony.

Riccardo Montolivo skrytykował AC Milan: "Nie pozwolili mi pożegnać się z kibicami"

Włoch potwierdził swoje odejście za pośrednictwem Instagrama. Przy okazji Montolivo nie omieszkał skrytykować klubu za sposób, w jaki pożegnał się ze swoim wieloletnim zawodnikiem: 

"7 sezonów w tej wspaniałej koszulce. 4 lata jako kapitan. A później... Zabrali mi opaskę – nie powiedziałem ani słowa. Nie pozwolili mi zagrać ani minuty w tym sezonie – znów nie protestowałem. Nie mogłem pożegnać się z kibicami na moim stadionie – nie protestowałem. Teraz wykrzyczę z całą siłą: dziękuję tifosi Milanu! To słowa podziękowania od kapitana, ale i zranionego człowieka. Człowieka, który będzie jednak trzymał głowę wysoko, bo wie, że zawsze starał się jak najlepiej wywiązywać z obowiązków. Rany się goją. Miłość dla barw pozostaje na zawsze. Forza Milan!" – napisał 66-krotny reprezentant Włoch

Jak na razie nie wiadomo, czy 34-letni Montolivo będzie kontynuował piłkarską karierę czy zdecyduje się zawiesić buty na kołku. 

Więcej o: