Kolejny Polak zagra w Serie A! Drużyna Pawła Dawidowicza wywalczyła awans

W rewanżowym spotkaniu finałowym baraży o awans do włoskiej Serie A, Hellas Verona z Pawłem Dawidowiczem w składzie pokonał Citadellę 3:0 (w pierwszym meczu przegrał 0:2). To oznacza, że w przyszłym sezonie na boiskach włoskiej ekstraklasy zobaczymy kolejnego Polaka.

W 27., 69. i 83. minucie piłkarze Hellas Verona strzelali gole w niedzielnym meczu z Citadellą. Najpierw na listę strzelców wpisał się Mattia Zaccagni, a następnie po bramce zdobyli Samuel Di Carmine i Karim Laribi. Ich trafienia sprawiły, że drużyna prowadzona przez Alfredo Agliettiego wywalczyła awans do Serie A. 90 minut w decydującym spotkaniu rozegrał Paweł Dawidowicz.

Awans Hellas Verona oznacza, że w przyszłym sezonie na boiskach Serie A zobaczymy kolejnego Polaka. Jednokrotny reprezentant Polski obecnie przebywa co prawda tylko na wypożyczeniu we Włoszech, ale latem zostanie zrealizowany jego transfer z Benfiki, która otrzyma 2 mln euro. 24-latek trafił do Hellasu w sierpniu 2018 roku. Od tamtej pory dla włoskiego zespołu rozegrał 34 spotkaniach, w których strzelił jednego gola.