Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włosi opublikowali ranking piłkarzy Serie A! Krzysztof Piątek? "Trudno było oczekiwać więcej"

TuttoMercatoWeb.com wybrało setkę najlepszych piłkarzy ostatniego sezonu Serie A. Wśród nominowanych znalazło się kilku Polaków. Najwyżej, ale tuż poza czołową dziesiątką znalazł się Krzysztof Piątek.

Włoski serwis TuttoMercatoWeb.com opublikował subiektywny ranking stu najlepszych piłkarzy zakończonego właśnie sezonu Serie A. W rankingu brano pod uwagę nie tylko średnie oceny, ale także przydatność piłkarzy i to, jaki mieli wpływ na swoją drużynę. 

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Włosi zdecydowali, że najlepszym piłkarzem sezonu był Cristiano Ronaldo. Dziennikarze podkreślają, że Portugalczyk zaliczył bardzo dobry sezon w barwach nowego klubu, strzelił 21 bramek, ale nie zdobył korony króla strzelców, by ta przypadło Fabio Quagiarelli (2. miejsce) w rankingu. Włosi podkreślają, że Portugalczyk mógł zrobić więcej, ale nowa liga go nie przeraziła. 

Polacy w setce najlepszych piłkarzy Serie A. Krzysztof Piątek najwyżej

W rankingu znalazło się także miejsce dla Polaków. Najwyżej sklasyfikowano Krzysztofa Piątka. (12. miejsce). - 22 bramki w pierwszym sezonie. Trudno było oczekiwać więcej - piszą. Włosi zauważają, że końcówka sezonu w Milanie nie była tak dobra jak początek w Genoi. 

15. miejsce zajął Arkadiusz Milik. Dziennikarze zauważają, że był to pierwszy pełny sezon po problemach związanych z więzadłami krzyżowymi. Początek i koniec sezonu nie były najlepsze, ale w środku popisał się niezwykłą skutecznością.  46. miejsce przypadło z kolei Piotrowi Zielińskiemu. Włosi podkreślają, że Polak zaczynał w środku pola, ale Ancelotti stopniowo zmieniał mu pozycję i dzisiaj Zieliński nie jest do zastąpienia na lewym skrzydle. Grał z dużą jakością - piszą.

91. miejsce zajął Wojciech Szczęsny. Polak miał bardzo trudną rolę, bo przejął pałeczkę po Buffonie, który 17 lat był numerem jeden. Szczęsny popisał się jednak niezawodnością i kilka razy ratował Juventus. W czołowej setce, na 95. miejscu znalazło się także miejsce dla Łukasza Skorupskiego. Włosi twierdzą, że Skorupski pokazał, że zasługuje na bluzę z numerem jeden. Polak był prawdziwą ostoją bramki i przez cały sezon był niezawodny. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Włosi opublikowali ranking piłkarzy Serie A! Krzysztof Piątek? "Trudno było oczekiwać więcej"
Zaloguj się
 • iarna

  Oceniono 5 razy 5

  Pieprzenie. najwyżej w takich rankingach są słupy reklamowe a nie ludzie z dorobkiem.

 • wulwul1

  Oceniono 4 razy 4

  A gdzie Drągowski!

 • lazio_25

  Oceniono 3 razy 1

  Chory ranking ....a na którym miejscu w tamtym roku czy w poprzednich był Bufon ? Sądze że Szczęsny nie miał gorszego sezonu od niego ...

 • hotin

  Oceniono 5 razy -1

  CR-7. Buhahaaaa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX